четвер, 29 лютого 2024 р.

Участь як спікер у Всеукраїнському вебінарі «Технології евристичного навчання на уроках математики й фізики»

         Викладачка математики ліцею Любов Федірчик із доповіддю «Традиційні та інноваційні підходи до вивчення математики в ЗП(ПТ)О» взяла участь як спікер у Всеукраїнському вебінарі «Технології евристичного навчання на уроках математики й фізики», який відбувся 28 та 29 лютого 2024 року в онлайн-форматі.  Захід організований  Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області та направлений на ознайомлення з концепцією, перевагами, практичними прикладами та інструментами евристичного навчання.

Мета заходу: сприяти обміну кращими практиками й інноваційними методами навчання з математики й фізики; надання інструментів для підтримки мотивації викладачів і здобувачів освіти для сприяння розвитку зацікавленості в навчанні; удосконалення педагогічної майстерності викладачів через ознайомлення з новими підходами й методами освітньої діяльності; створення сприятливого простору взаємодії викладачів математики й фізики для обміну ідеями та досвідом.

 Спікери з усіх куточків України, виступи цікаві, захід – гарна платформа для обміну досвідом.

Детально про захід на Сайті НМЦ ПТО у Луганській області








Чергове засідання методичної комісії комісії класних керівників, вихователів, фізкультурно-оздоровчого та патріотичного спрямування

            29 лютого 2024 року, відбулось чергове засідання методичної комісії класних керівників, вихователів, фізкультурно-оздоровчого та патріотичного спрямування. Тема засідання: Формування превентивного виховного середовища.

Голова методичної комісії Костинюк Оксана ознайомила присутніх із питаннями:

Соціально-педагогічні детермінанти формування превентивного виховного середовища; про здійснення превентивних заходів серед дітей та молоді в умовах воєнного стану в Україні; протидія торгівлі людьми в умовах війни.

Одним із питань, які розглядались на засіданні був творчий звіт педагогічних працівників, що атестуються, за міжатестаційний період.  Про свою роботу прозвітували викладач фізичного виховання Куца Наталія та вихователі гуртожитку Ганна Марчук і Галина Дудар. Колегам успішної атестації.




Відкритий урок з хімії

           29 лютого 2024 року, в рамках тижня STEM освіти в ЧПМЛ, викладачка Козак Сільва провела відкритий урок з хімії із здобувачами освіти 21 групи. Тема уроку: Типи хімічних зв’язків.

Під час заняття викладач формувала  уявлення  учнів про природу хімічного зв'язку; механізм утворення ковалентного, йонного, металічного та водневого зв'язків; залежність властивостей речовин від їхньої будови, типу хімічного зв’язку і кристалічної гратки. Сільва Миколаївна розвивала в учнів навички складання структурних формул та визначення видів зв’язку;  вміння використовувати теоретичні знання для прогнозування властивостей елементів та їхніх сполук на підставі знань про будову атома й будову речовини; навички складання молекулярних і структурних формул речовин, описувати властивості речовин на підставі знань про хімічний зв’язок.

Здобувачі освіти розширили свої знання про  хімічний зв’язок, про будову атомів, механізм утворення різного типу зв’язку.








середа, 28 лютого 2024 р.

Відкритий урок з Технологій

        28 лютого, в рамках тижня STEM освіти в ЧПМЛ,  викладач Руслан Калетник провів відкритий урок із здобувачами освіти другого курсу з предмету "Технології". Тема уроку: «Можливості комп’ютерних програм в ландшафтному проектуванні. Огляд програм».  Під час заняття Руслан Вікторович ознайомив учнів із різноманітністю програм для проектування ландшафтного дизайну, особливостями встановлення та налаштування їх параметрів. Мультимедійна презентація, відео, програмне забезпечення, тести, картки завдання сприяли кращому засвоєнню матеріалу, розширенню світогляду здобувачів освіти. А виконуючи домашнє завдання – індивідуальні творчі проекти, кожен зможе виявляти творчість та ініціативу.

Технологічна освіта учнів – надзвичайно важлива, вона сприяє формуванню здатності до  самостійного  конструювання знань і способів діяльності  через призму їх особистісних якостей, життєвих та професійно зорієнтованих намірів, самостійного набуття ними досвіду у вирішенні практичних  завдань.






Відкритий урок з математики

         «Циліндр. Перерізи циліндра» – такою була тема уроку, який провела 28 лютого 2024 року викладач математики Любов Федірчик в групі № 27 в рамках тижня STEM освіти в ЧПМЛ. Урок проведено за методом ситуативного навчання – кейс-методом. Цей інтерактивний метод дає змогу наблизити процес навчання до реальної практичної діяльності. Він сприяє розвитку винахідливості, вмінню вирішувати проблеми, розвиває здібності проводити аналіз і діагностику проблем, спілкуватися. Любов Ярославівна під час уроку використовувала сучасні навчальні ресурси для актуалізації опорних знань, мотивації навчальної діяльності, вивчення нового матеріалу, перевірки знань це і Wordwall, Learningapps, QR-коди, Google forms, Mentimeter. Урок був динамічний. Здобувачі освіти активно використовували свої гаджети під час заняття.

Циліндр, його елементи та перерізи для учнів після уроку – це звичні та зрозумілі речі.







вівторок, 27 лютого 2024 р.

Участь у вебінарі «Створення якісного контенту для підготовки кваліфікованих робітників»

           27 лютого 2024 року, відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2024 рік, на платформі MS Teams відбувся вебінар «Створення якісного контенту для підготовки кваліфікованих робітників».

Педагогічні працівники ліцею Калетник Р. В., Бігальський Б. А., Кавуля Т. Л., Геряк Г. Т., Якубович І. О., Попов А. Ф., Скляренко О. Т., Волощук С. Г., Попова С. М. взяли участь у даному заході. Програма заходу була насиченою та цікавою. Під час вебінару педагогічні працівники ознайомилися з електронними платформами та технологіями створення електронного контенту, дізналися про роль графічного оформлення навчальних матеріалів, розглянули сучасні методи та інструменти для створення цікавого та якісного контенту, який відповідає потребам сучасного ринку праці.

Детальніше про захід на сайті НМЦ ПТО у Чернівецькій області










четвер, 22 лютого 2024 р.

Відкритий урок зарубіжної літератури

        22 лютого 2024 року викладачка Танас Надія провела відкритий урок зарубіжної літератури на тему «Конфлікт молодої людини і суспільства» за романом Ф. Стендаля «Червоне і чорне» у групі № 17. Епіграф уроку: «Найскладніший бій – бій із самим собою».

Під час уроку Надія Іванівна разом із здобувачами освіти пригадали історичний контекст роману: Велика Французька революція, Наполеон, умонастрої цілого покоління молоді, Реставрація; з’ясовували які проблеми підіймаються у романі – це і вибір життєвого шляху, і формування характеру, і конфлікт людини з суспільством. Аналізували  складності взаємин між людьми: любов, ревнощі, зрада. Під час заняття була використання мультимедійна презентація, фрагмент відеофільму, сучасні методичні прийоми візуалізації навчального матеріалу.

Роман "Червоне і чорне" –  це не просто історія краху надій на щастя і служіння реальній справі, а трагедія героїчного характеру, який не зміг себе проявити по-справжньому в затхлій атмосфері і обрав смерть як єдиний засіб зберегти чистоту душі. Це трагедія приреченого на поразку самобутнього бунту непересічної особистості проти несправедливого суспільного устрою.









середа, 21 лютого 2024 р.

Чергове засідання методичної комісії електротехнічного напрямку та металообробки

           21 лютого 2024 року, відбулось чергове засідання методичної комісії електротехнічного напрямку та металообробки. Тема засідання: Виробниче навчання – основа підготовки кваліфікованих робітників.

Майстер виробничого навчання Марчук Андрій виступив із доповіддю «Завдання і форми організації виробничого навчання».

Голова методичної комісії Попов А. Ф. підвів підсумки проведених заходів під час фахового операторів комп’ютерного набору; електромеханіків ЛОМ. Зокрема:

Здобувачі освіти навчальної групи № 31  разом з майстрами виробничого навчання Скляренко Ольгою та Марчуком Андрієм, з нагоди відкриття тижня, оформили фотозону та організували роботу майстерні Штучного Інтелекту, яка заінтригувала педагогів і ліцеїстів креативністю. Реклама майстерні ШІ:  ШІ розуміє тонкощі української душі. Ми раді тобі без меж, штучний інтелект. Ти нам служиш, допомагаєш, вражаєш, розважаєш, розвиваєш. Учні,  за допомогою ШІ, виготовили світлини всіх членів методкомісії, демонстрували, як можна використовувати ШІ при підготовці домашнього завдання. Працювали сучасні робочі місця ОКН з потужною оргтехнікою, на якій у Minecraft будували ліцей майбутнього.  Проводили опитування учнів, фотографували їх, обробляли світлини у видавничій програмі Adobe Photoshop, задавали фон на замовлення. Демонстрували роботу паяльною станцією на робочому місці ЕРОЛОМ. Переглядали найкращі творчі проекти (відеороботи) учнівської молоді, яка навчалась і навчається в ліцеї за  професією «Оператор комп’ютерного набору; електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин».

Урок у формі гри-квесту  із здобувачами освіти навчальної групи № 11 провела викладач загальнопрофесійної підготовки Попова Світлана

Була продемонстрована цікава форма роботи, що сприяло формуванню інформаційної культури, логічного мислення, колективної творчої активності,  формуванню в здобувачів освіти уміння працювати в команді.

Майстер виробничого навчання Сікун Ірина організувала і провела конкурс фахової майстерності «Найкращий оператор» серед здобувачів освіти 11 групи. Конкурс включав теоретичну і практичну частину. Теоретична частина – тестові завдання,  практична частина включала роботу з текстовим редактором MS Word та табличним процесором MS Excel.

Майстер виробничого навчання Скляренко Ольга провела інтелектуальну гру «Я люблю Україну, я люблю свою професію». Гра складалась із шести раундів: Відгадай термін, Рідна мова, Професійна компетентність, Хто шукає, той знаходить, Державність, Чорний ящик. Гру оцінювало компетентне журі. Вболівальники не нудьгували, а теж приносили додаткові бали своїй команді. На заході панував гарний настрій, доброзичливість, толерантність.

Проведено майстер-клас із паяння здобувачами освіти групи № 31, під керівництвом майстра виробничого навчання Марчука Андрія.

Зустріч з представниками Інтернет провайдера DSS-Net, організована т. в. о. директора ліцею Калетником Русланом.

Майстер-клас «Обслуговування персонального комп’ютера» від здобувачів освіти представників навчальних груп № 11, 21, 31 (викладач Попов А. Ф.) Завданням було здійснити профілактичні заходи системного блоку: очищення від пилу, заміна термопасти, змащення кулерів, налаштування параметрів BIOS.

Майстер виробничого навчання Волощук Сільва разом із здобувачами освіти навчальних груп № 21, 11 підготували цікаві повідомлення про новинки та винаходи в світі комп’ютерної техніки, електроніки, штучного інтелекту.

Одним із питань, які розглядались на засіданні був творчий звіт педагогічних працівників, що атестуються, за міжатестаційний період.  Про свою роботу прозвітувала майстер виробничого навчання Сікун Ірина. Колезі успішної атестації.

Члени комісії обмінялись думками щодо проведених заходів. На засіданні був присутнім т. в. о. директора Калетник Руслан.






Мова єднає всіх!

             Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними  надбаннями.

21 лютого 2024 року, у Міжнародний день рідної мови, викладач української мови і літератури Борошенко Еріка провела урок-гру  «Мова єднає всіх».

Розпочався урок з прочитання щемливої поезії Дмитра Іванова «Бувальщина». Історію свята присутні пригадали, переглянувши творчий проєкт «Мова єднає нас», який реалізували здобувачі освіти під викладача англійської мови Бучацької Людмили.

Під час уроку учні подорожували країнами світу. Зупинялися на станціях: Україна – «Теоретична», Англія – «Фразеологічна», Німеччина – «Крокодил», Франція – «Неологізми», Румунія – «Музична». Здобувачі освіти відповідали на запитання, відгадували фразеологізми, пояснювали неологізми, відгадували назву пісні.

Подорожуючи, здобувачі освіти розширили і збагатили знання про мову та літературу. Дійшли висновку, що мова – скарб без якого не може існувати жоден народ, жодна країна як держава.

Тож, користуйтеся рідною мовою, плекайте цей найдорожчий скарб!