понеділок, 30 жовтня 2023 р.

Урок-конференція до річниці вигнання нацистських окупантів з України

           30 жовтня 2023 року викладач історії Боднар Наталія провела із здобувачами освіти ліцею урок-конференцію до річниці вигнання нацистських окупантів з України. Мета заходу: поглибити знання про роль українців у Другій світовій війні та вигнання у 1943-44 рр. нацистських військ з території України; узагальнити, що це стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів; пояснити здобувачам освіти, що боротьба за свободу проти іноземного агресора є обов’язком кожного представника народу, над яким нависла загроза поневолення; визначити, що вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою і свободи, а обернулося поверненням комуністичного терору, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців.

Під час уроку були презентовані творчі проекти «Історична довідка про події 1943-1944 рр. на території України» груп істориків першого і другого курсів. Група експертів презентувала роботу «Війна і міфи». Присутні переглянули відеоматеріал «Україна в Другій світовій війні. Пишемо історію», «Визволення України».

Наталія Миколаївна зазначила, що нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з підступним агресором. Сьогодні це путінська росія, яка хоче демонтувати нашу незалежність. Але злочини рф в Україні неодмінно будуть зупинені, а російський путінський режим – засуджений і переможений спільними зусиллями усього цивілізованого світу. Завершився урок-конференція хвилиною мовчання на вшанування загиблих українців у Другій світовій війні та тих, хто загинув у боротьбі з путінською росією.  













четвер, 26 жовтня 2023 р.

Мова моєї країни

         Першим до нас приходить слово…З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. Світ – мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова. За допомогою слів відкриваємо таємничість і складність інших наук: географії, історії, біології, фізики, математики…

Словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили, розливається могутньою рікою. А складовою словесності є слово.

У переддень української писемності та мови викладач української мови та літератури Еріка Борошенко разом із здобувачами освіти групи № 31 підготували інформаційну хвилинку «Мова моєї країни» для першокурсників групи № 16.

Третьокурсники підготували повідомлення: «Коли виникла наша мова», «Хто з відомих особистостей вивчив українську мову у дорослому віці», «Чому український дубляж вважається найкращим у світі», «Прості правила, які допоможуть популяризувати українську мову».

Учні мали змогу зібрати вислови про кохання українською мовою та з’ясувати значення слів «кохати» і «любити».

«Унікальність української писемності та мови – Абетка. Вона починається з А – Ангел, а закінчується Я – Янгол. Від А до Я – від ангела до янгола, які захищають нашу мову на всіх етапах нашої історії», –  такими словами Еріка Ярославівна завершила захід.












Засідання Школи педагогічної майстерності майстрів виробничого навчання

             26 жовтня 2023 року в ліцеї відбулось чергове засідання Школи педагогічної майстерності майстрів виробничого навчання.

Під час зустрічі розглядались питання:

ü  Вміння і навички, котрих потребує ринок праці (в рамках «2023 рік –  Європейський рік навичок) (Руслан Калетник – заступник директора з НМР). Руслан Вікторович проаналізував вміння і навички, які потребує ринок праці, зупинився на переліку ключових компетентностей.

ü  Уроки виробничого навчання.  Вступний   інструктаж  в практиці майстрів виробничого навчання ліцею (Руслан Калетник – заступник директора з НМР). Руслан Вікторович спрямував роботу колег в активному руслі. Разом міркували, обговорювали приймали спільні рішення.

ü  Перша психологічна допомога в стресових ситуаціях (практичний психолог Надія Семенчук). Надія Василівна зазначила, що надання першої психологічної допомоги не передбачає значної професійної підготовки, достатньо педагогічних знань, отриманих в межах освітнього психологічного інформування і природної здатності проявляти співчуття, людяність. Зупинилась на техніках і вправах, які є ефективними і допомагають впоратись із стресом. Присутні виконали вправу «Я радий (рада), тому що….», яка стала гарним посилом робочого дня.











середа, 25 жовтня 2023 р.

Медійна та інформаційна грамотність у цифровому просторі

            В останній тиждень жовтня у світі вже 12-й рік поспіль проводять Глобальний тиждень медійної та інформаційної грамотності. Тиждень підкреслює важливість медіаграмотності у сучасну цифрову епоху, наголошуючи на необхідності медіа- та інформаційної грамотності як ключової навички для громадян 21-го століття.

Викладачі інформатики ліцею Федірчик Любов та Попов Анатолій провели урок медіаграмотності в рамках Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності. Любов Ярославівна та Анатолій Федорович наголосили, що медіаграмотність дуже важлива у наш час. Сучасна людина перебуває постійно у великому потоці інформації, серед якої потрібно вміти розрізняти правду та вигадки, навчитися визначити, наскільки надійною є інформація, вміти розпізнавати різні видів фейків та пропаганди. Під час уроку з’ясували хто такі «боти» та «тролі» та як їх розпізнавати, переглянули відео-п’ятихвилинку медіаграмонтності. На завершення здобувачі освіти пройшли тест-гру від національного проекту з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України Фільтр. Також викладачі та здобувачі освіти планують пройти щорічний національний тест з медіаграмотності. Успіхів!












вівторок, 10 жовтня 2023 р.

Засідання Школи педагогічної майстерності викладачів

            Сьогодні, 10 жовтня 2023 року, в ліцеї відбулось засідання Школи педагогічної майстерності викладачів. На засіданні розглядались питання:

-          Вміння і навички, котрих потребує ринок праці (в рамках «2023 рік –  Європейський рік навичок) – (методист Попова С. М.). Світлана Михайлівна зазначила, що Європейський рік навичок покликаний надати новий імпульс навчанню протягом життя, що Україна стала однією з країн-учасників European Year of Skills. Проаналізували які найважливіші компетенції виділяють у 2023 році та які професії є та будуть актуальними. Виконавши вправу «Склади вислів» присутні прокачали свої цифрові навички.

-          Платформа «Професійна освіта онлайн» (викладачі спецтехнології Бігальський Б. А. та Попов А. Ф.). Богдан Антонович розповів як він використовує матеріали платформи при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Верстатник широкого профілю» та викладанні предмету «Креслення». Анатолій Федорович ознайомив присутніх з навчальними курсами платформи.

-          Перша психологічна допомога в стресових ситуаціях (практичний психолог Семенчук Н. В.). Надія Василівна зазначила, що надання першої психологічної допомоги не передбачає значної професійної підготовки, достатньо педагогічних знань, отриманих в межах освітнього психологічного інформування і природної здатності проявляти співчуття, людяність. Зупинилась на техніках і вправах, які є ефективними і допомагають впоратись із стресом. Присутні виконали вправу «Я радий (рада), тому що….», яка стала гарним завершенням робочого дня.

Розвиток технологій та скорочення життєвого циклу професій призвели до застаріння класичної моделі освіти «школа-вуз». Їй на зміну прийшла концепція lifelong learning – безперервного навчання протягом усього життя. Педагог повинен завжди бути вічним учнем.