четвер, 28 лютого 2019 р.

Зробимо Землю чистішою!

        Сьогодні, 28 лютого 2019 року учні Чернівецького професійного машинобудівного ліцею долучились до екологічної акції «Я за обмеження поліетилену», яка була ініційована Чернівецьким професійно-технічним училищем № 8.
            З цієї нагоди в актовій залі ліцею була проведена екологічна година. Захід готували викладач екології Козак С.М., учні групи № 31 Іванова Діана, Сергій Вацеба та учні групи № 26 Юрій Саїн, Дмитро Петрюк. Мультимедійна презентація, вдало підібрані відеоролики спонукали присутніх задуматись про масштабність проблеми та шкідливість використання поліетилену та про те, як живемо ми, люди, на планеті Земля, та який внесок кожен може зробити для чистоти довкілля.
            Після заходу учні долучились до флешмобу «Зробимо Землю чистішою!»









вівторок, 26 лютого 2019 р.

Обмін думками, досвідом


      Педагог – це не тільки той, хто навчає, а в першу чергу, той, хто вчиться сам. Той, хто своїм прикладом привчає до творчого злету, до відповідальності за доручену справу день за днем, крок за кроком. У педагогічній праці такими кроками є атестації, які проходять педагогічні працівники кожні 5 років відповідно до Типового положення про проходження атестації педагогічними працівниками України.
     26 лютого 2019 року у ліцеї відбувся творчий звіт педагогічних працівників, які атестуються у 2018-2019 навчальному році. Творчий звіт – це чудова нагода обмінятися думками, досвідом і планами на майбутнє. Цікаво, творчо і змістовно, на основі мультимедійних портфоліо викладач інформатики Калетник Р.В. та майстер виробничого навчання Сікун І.М. поділились своїми здобутками, продемонструвавши високий рівень професійної компетентності.
  По завершенні звіту Руслан Вікторович ознайомив присутніх із інтернет-сервісами (генераторами ребусів, QR-кодів, хмар слів та сервісом LearningApps.org), які дозволяють урізноманітнити сучасний урок, внести в нього родзинку.











субота, 23 лютого 2019 р.

Запрошуємо на навчання!


Засідання методичної комісії електромеханіків з ремонту та обслуговування ЛОМ та операторів комп’ютерного набору


       22 лютого 2019 року в ліцеї відбулось засідання методичної комісії електромеханіків з ремонту та обслуговування ЛОМ та операторів комп’ютерного  набору. Тема засідання: «Інноваційні педагогічні технології як основа формування позитивної мотивації навчальної діяльності учнів». З доповіддю «Впровадження інноваційних педагогічних технологій з метою формування позитивної мотивації навчальної діяльності учнів» виступила майстер виробничого навчання Сікун І.М.
          Присутні поділились враженнями від відкритого уроку, який провела Сікун І.М. У роботі засідання взяли участь заступник директора з НВР Калетник Р.В, старший майстер Федорович Е.Л. та методист Попова С.М.





Засідання методичної комісії природничо-математичного циклу


       22 лютого 2019 року засіданням методичної комісії завершився тиждень природничо-математичних дисциплін. На засіданні підвели підсумки проведеної роботи, поділились враженнями, окреслили плани щодо майбутніх заходів такого типу. На засіданні були присутні заступник директора з НВР Калетник Р.В. та методист ліцею Попова С.М.



пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

Відкритий урок виробничого навчання у операторів


Немає жодної професії, яка б не була пов’язана з використанням комп’ютера. Сучасне суспільство ставить перед освітою складне завдання: підготувати спеціаліста, який не тільки володіє певним вантажем знань, але й здатен до постійного самовдосконалення, самоосвіти й адаптації до нових вимог. Світ ПК такий різноманітний і широкий, настільки швидко розвивається, що кожна людина знайде своє місце в ньому, і перший крок в цьому напрямку – освоєння професії оператора комп’ютерного набору.
Комп’ютер розширює наш світогляд, відкриває доступ до мережі інформації, впливає на демократизацію спілкування. Робота оператора комп’ютерного набору розвиває логіку, організовує думки, розвиває інтелектуальні здібності людини. Основа майстерності оператора комп’ютерного набору – оволодіння найсучаснішими прикладними і графічними програмами, вміння працювати у глобальній мережі Internet і модернізувати персональний комп’ютер.
22 лютого 2019 року майстер Сікун І.М. провела відкритий урок виробничого навчання у групі № 11, що саме й навчається за професією «Оператор комп’ютерного набору».
Тема програми: Технологія комп’ютерної обробки інформації. Тема уроку: Робота з колонками. Актуалізація знань проводилась у формі бліц-опитування. Дві команди по черзі відповідали на запропоновані майстром запитання. Були і бонусні   питання. Новий матеріал майстер подавала, використовуючи мультимедійну презентацію. Перед виконанням практичних вправ Ірина Миколаївна разом з учнями пригадали правила охорони праці при роботі на ПК. Самі ж практичні завдання були цікавими, різноманітними. Учні вдосконалювали вже набуті вміння та  вчились прийомів створення газетної статті.












четвер, 21 лютого 2019 р.

Цікавий світ наук


Сьогодні, 21 лютого 2019 року в актовій залі зібрались ліцеїсти та педагоги на навчально-виховний захід «Цікавий світ наук». Дійство, яке проводилось з метою формування в учнів теоретичної бази знань з предметів природничо-математичного циклу, розвитку пізнавального інтересу, потреби творчого оволодіння знаннями, прагнення постійно знайомитись з найсучаснішими досягненнями науки і техніки, ефективного використання сучасних комп'ютерно-інформаційних технологій у своїй діяльності, розвитку творчого мислення, самоосвіти, інформаційної та життєтворчої компетенцій підготували викладач математики Федірчик Л.Я., інформатики Калетник Р.В., хімії Козак С.М., фізики Добрянський С.І.
Захід проходив у формі інтелектуальної гри. Змагались збірні команди навчальних груп першого та другого курсу «Теорія відносності», «Аси», «Хіміки», у які було запрошено по одному учаснику з кожної групи. Цікаві відео з природничо-математичних наук розширили пізнання присутніх. Пройшовши випробовування шести конкурсів «Привітання», «Розминка», «Практикум», «Розгадай ребус», «Показуха», «Зашифроване прислів’я» перемогу здобула команда «Теорія відносності». Другими були «Хіміки», третіми – «Аси».
 Атмосфера позитивних емоцій панувала на заході. По закінченню змагання команди були нагородженні грамотами. Вітаємо учасників конкурсу та бажаємо нових досягнень та перемог.













Бережімо Землю!


         Шкідливі забруднення, техногенні аварії, природні катаклізми… Все це становить загрозу і збитки для людей. Тому зараз усі переймаються питанням екології. Справжня екологічна свідомість бере свій початок з молоді. Адже вона є поколінням майбутнього, людьми, яким ще далі жити на цій планеті. Можна багато говорити про глобальні проблеми людства та всесвітні катаклізми, а починати щось робити слід з себе. Якщо кожен змінить себе, то зміниться і поведінка всього суспільства.
      І саме про проблеми забруднення навколишнього середовища говорили на відкритому уроці, який провела 21 лютого 2019 року викладач екології Козак С.М. в рамках предметного тижня у групі № 31. Тема уроку: «Охорона довкілля від забруднення під час переробки вуглеводневої сировини». Під час уроку учні поглибили знання про парниковий ефект, альтернативні джерела енергії та можливості використання вторинної  сировини, ознайомилися з різними видами палива та їх значенням в енергетиці країни.
       Французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері писав: «Усі ми пасажири одного корабля, що називається Земля». Тому священний обов’язок усіх нас полягає у постійній турботі про благо нашого спільного дому, про його майбутнє. Бережімо Землю!