пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

Творчі звіти колег

          26 лютого 2021 року відбулись засідання методичних комісій: слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів – очно; гуманітарного циклу і суспільних дисциплін у програмі Google Meet; фізичного виховання та захисту Вітчизни на платформі Zoom. Про свою роботу протягом міжатестаційного періоду на засіданнях звітували: викладач професійно-теоретичної підготовки Кавуля Т. Л., майстри виробничого навчання Доніка О. В. та Гнеп М. М., викладач історії Боднар Н. М., викладач англійської мови Бучацька Л. І., викладач української мови і літератури Борошенко Е. Я., викладач фізичного виховання Грищук А. С.

            Кавуля Т. Л., Доніка О. В., Бучацька Л. І., Борошенко Е. Я. представили колегам презентації, з допомогою яких розповіли про свої здобутки, педагогічну проблему, над якою працювали упродовж п’яти років, про основні методи, прийоми й форми організації навчальної діяльності, які використовують під час проведення уроків та в позаурочній роботі. Грищук А. С. представила колегам свою відео візитівку,  матеріали для дистанційного навчання. Гнеп М. М. та Боднар Н. М. розповіли про свої досягнення та здобутки за міжатестаційний період.

            Колегам успішної атестації!









четвер, 25 лютого 2021 р.

Онлайн-урок виробничого навчання

          Виробниче навчання – це основний складник навчального процесу у системі професійної підготовки. Його мета – підготувати здобувачів освіти до самостійного трудового життя, швидкої адаптації в реальних виробничих умовах, жорсткої конкуренції на ринку праці.

         25 лютого 2021 року майстер виробничого навчання Гнеп М. М., на платформі Zoom, провів відкритий урок для здобувачів освіти групи № 26, яка навчається за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Тема уроку: Система охолодження двигуна. Майстер розповів як виконувати технічне обслуговування системи охолодження двигуна, показав як користуватися інструментом та обладнанням. Звернув увагу на дотримання правил охорони праці при виконанні робіт з технічного обслуговування системи охолодження двигуна.






Творчий звіт - самооцінка діяльності педагога

            Сьогодні, 25 лютого 2021 року, відбулись засідання методичних комісій операторів комп’ютерного набору, електромеханіків з ремонту ЛОМ та природничо-математичного циклу. Одним із питань, які розглядались на засіданнях був творчий звіт педагогічних працівників за міжатестаційний період.  Творчий звіт педагогічних працівників – альтернативна форма оцінки професіоналізму та результативності роботи, одна з форм дослідження та аналізу своєї роботи.

            Про свою роботу прозвітували майстер виробничого навчання Волощук С. Г. (представила колегам презентацію, у якій розповіла про свої досягнення, здобутки під час проведення уроків виробничого навчання та в позаурочній діяльності) та викладач хімії Козак С. М., яка розповіла про свої здобутки, педагогічну проблему, над якою працювала упродовж п’яти років, про основні методи, прийоми й форми організації навчальної діяльності, які використовує під час проведення уроків та в позаурочній роботі. Засідання пройшли у онлайн-форматі у програмі Google Meet та Zoom.

            Колегам успішної атестації!





"Слово, моя ти єдиная зброє…"

 25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури України. Задля популяризації та вшанування творчості письменниці бібліотекар Бреник Г. В. та класний керівник Скляренко О. Т. разом із здобувачами освіти групи № 21 підготували віртуальну літературно-музичну композицію «Слово, моя ти єдиная зброє…». А заступник директора Костинюк О. Е. та художник Григорець А. В. у бібліотеці зробили інсталяцію з нагоди відзначення ювілею Лесі Українки.



Скрізь плач, і стогін, і ридання,

Несмілі поклики, слабі,

На долю марні нарікання

І чола, схилені в журбі.

Над давнім лихом України

Жалкуєм-тужим в кожний час,

З плачем ждемо тії години,

Коли спадуть кайдани з нас.

Ті сльози розтроюдять рани,

Загоїтись їм не дадуть.

Заржавіють від сліз кайдани,

Самі ж ніколи не спадуть!

Нащо даремнії скорботи?

Назад нема нам воріття!

Берімось краще до роботи,

Змагаймось за нове життя!

                                         Леся Українка

вівторок, 23 лютого 2021 р.

Хімія онлайн

            В житті людини хімія має велике значення. Хімічні процеси оточують нас всюди, починаючи з побуту і приготування їжі, та закінчуючи біологічними перетвореннями в організмі. Хімія є основою у всіх галузях промисловості, в науці і природі. Якщо не отримати хоча б базових знань з хімії і не розуміти значення хімічних процесів у природі, то в майбутньому безліч шляхів розвитку буде закрито. Хімія допоможе бути компетентним у ряді життєвих ситуацій.

            Сьогодні, 23 лютого 2021 року, викладач Козак С. М. провела відкритий урок з хімії для здобувачів освіти другого курсу. Урок було проведено онлайн на платформі Zoom. Тема уроку: Явище періодичної зміни властивостей елементів та їхніх сполук на основі уявлень про електронну будову атома. На уроці було узагальнено та систематизовано уявлення про явище періодичної зміни властивостей елементів і їхніх сполук на основі уявлень про електронну будову атомів, довено періодичну зміну властивостей хімічних елементів, а також властивостей простих і складних речовин на прикладі елементів 2 і 3 періодів. Мультимедійна презентація сприяла кращому засвоєнню матеріалу.






неділя, 21 лютого 2021 р.

четвер, 18 лютого 2021 р.

Небесна Сотня...Пам'ятаємо...

             День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання лунала жалобна пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквієм.

            Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 лютого 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок в центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло 78 осіб, а після 20 лютого ще 20 чоловік. Окрім українців жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

            104 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Героїв України, а троє іноземців – громадян Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивільний вибір – бути частиною Європи, а 20 лютого 2014 року увійшло в історію України як день розстрілу Небесної Сотні. Ми завжди повинні про них пам’ятати і в цей день віддавати шану загиблим Героям.

Пам'яті "Небесної Сотні"

До Дня Героїв Небесної сотні присвячується. Телевізійний ролик "Україна: заради майбутнього"

Підготувала бібліотекар Бреник Г. В.



Участь у обласному семінарі

          18 лютого 2021 року, відповідно до планів роботи Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації і Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2021 рік, на базі  Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області відбувся семінар постійно діючої секції методистів, заступників директорів з навчальної, навчально-методичної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з проблеми: «Удосконалення професійної майстерності педагогічного працівника як передумова формування творчої особистості здобувача освіти».    Учасників привітала Микитюк Світлана Миколаївна, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області.  Модератором була  Горбан Євдокія Іванівна, методист НМЦ ПТО у ЧО.

            Педагогічні працівники нашого ліцею: методист Попова С. М., викладач англійської мови Бучацька Л. І., викладач професійно-теоретичної підготовки Попов А. Ф. взяли участь у роботі семінару. Під час практико-орієнтованого модуля «Шляхи вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників ЗП(ПТ)О» (обмін досвідом роботи) вони висвітлили питання «Видавнича діяльність як засіб фахового спрямування викладачів на вдосконалення професійно-педагогічної майстерності на інноваційних засадах». Попова С. М. відзначила, що  в системі формування професійної компетентності особливе місце посідає видавнича діяльність педагога. Адже стаття або тези, реферат чи методичні рекомендації, посібник чи підручник є інформаційним джерелом. Саме через ці та інші види неперіодичних і періодичних видань педагогічний працівник зарекомендовує себе як компетентноспроможний фахівець на ринку праці. Також методист представила практикум «Інтегроване навчання на уроках української мови: водій, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» викладача української мови та літератури Борошенко Еріки Ярославівни. Бучацька Л. І. презентувала свої матеріали: практикуми «Фахове читання для професії «Оператор комп`ютерного набору» та  «Фахове читання для професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Попов А. Ф. розповів про практичне використання посібника «Основи слюсарної справи», рекомендованого Міністерством освіти і науки України, співавтором якого є він є.

            Семінар пройшов організовано. Всі виступи були цікавими. Хочеться сказати слова подяки Навчально-методичному центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області за організацію такого змістовного, насиченого, плідного віртуального заходу.











четвер, 11 лютого 2021 р.

Цікавий світ точних наук

              Предмети природничо-математичного циклу є невід’ємною складовою загальноосвітньої підготовки особистості до соціально-економічних умов сьогодення. Це формує у здобувачів освіти потребу вдосконалювати свої здібності, забезпечує міцне й свідоме оволодіння ними системою знань, умінь і навичок, сприяє успішному вивченню інших дисциплін, виховує природничу й математичну культуру, що є необхідним для продовження освіти та майбутньої професійної діяльності.

            Традиційно у лютому в ліцеї проходить тиждень предметів природничо-математичного циклу. З цієї нагоди викладачі та художник ліцею оформили фотозону – яскраву, цікаву та інтригуючу. З метою підвищення інтересу здобувачів освіти до вивчення та зацікавленості математикою здобувачі освіти першого курсу під керівництвом викладача Федірчик Л. Я. взяли участь в  Інтернет-олімпіаді «На Урок». Це цікавий інтерактив для учня та зручний інструмент контролю знань для викладача. Також Любов Ярославівна організувала для здобувачів освіти Конкурс усного рахунку, який захопив та зацікавив учасників.

                Тиждень триває… Людина приходить в цей прекрасний світ, щоб пізнати його, проявити себе в ньому, удосконалюючи його. Процес пізнання людиною не стоїть на місці, він постійно рухається вперед. Будь-яка діяльність людини потребує знань, умінь, навичок, досвіду, які постійно розвиваються. І тому базовими знаннями з природничо-математичних дисциплін повинен володіти кожен.












середа, 10 лютого 2021 р.

Відкритий урок з спецтехнології

           Відкриті уроки є важливою формою методичної роботи закладу освіти. На таких уроках педагог демонструє колегам свій позитивний або інноваційний досвід, реалізацію методичної ідеї, застосування методичного прийому чи методу навчання.

10 лютого 2021 року викладач професійно-теоретичної підготовки Кавуля Т. Л. провів відкритий урок для здобувачів освіти першого курсу групи № 2, яка навчається за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; водій автотранспортних засобів категорії «В» і «С»». Тема уроку «Система живлення дизельних двигунів внутрішнього згорання». Для досягнення мети «систематизувати та ознайомити здобувачів освіти з призначенням, загальною будовою та принципом роботи системи живлення ДВЗ» викладач використав словесні, практичні, проблемно-пошукові, наочно-електронні, структурно-логічні методи та прийоми навчання. По завершені уроку не тільки здобувачі освіти отримали оцінки, але і викладач – всі поставили знак «+» під зображенням смайлика, що посміхається (все всім було доступно і зрозуміло).













вівторок, 9 лютого 2021 р.

Разом для найкращого інтернету

             Сьогодні, 9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Цей день, який проходить під гаслом «Разом для найкращого інтернету», надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом.

            Викладачі ліцею Федірчик Л. Я., Калетник Р. В., Попов А. Ф. разом із здобувачами освіти першого та другого курсів навчальних груп 11, 16, 27 долучилися  до спільного проведення Дня безпечного Інтернету в Україні.

            Здобувачі освіти разом із викладачами розглянули які можливості надає сучасній людині Інтернет, які для цього створені служби та які небезпеки чатують на користувачів у мережі. Також з’ясували, що сьогодні важливим є вміння самостійно знаходити відповіді на запитання користі та шкоди Інтернету, критично оцінювати актуальність та правдивість інформації і використовувати її на практиці.   Під час уроків здобувачі освіти отримали нові корисні знання та позитивні емоції. Мультимедійні презентації та відеоролики сприяли кращому засвоєнню інформації.