пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

Участь у регіональному етапі конкурсу «WORLDSKILLS UKRAINE»


   Завершився перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WОRLDSKILLS UKRAINE».  Це найбільші змагання, які проводяться з метою популяризації робітничих професій, професійної орієнтації молоді, інтеграції професійної освіти до світового освітнього простору.
            Випускник нашого ліцею Павлюк Віталій взяв участь у регіональному етапі конкурсу «WORLDSKILLS UKRAINE» у номінації “Зварювальні роботи”. Віталій на високому рівні продемонстрував свої вміння та отримав диплом третього ступеня.
            Вітаємо Віталія! Бажаємо успіхів у професійній діяльності.



Завершення фахового тижня гуманітарних та суспільних дисциплін


Девіз заключного дня фахового тижня гуманітарних та суспільних дисциплін: «Можна все на світі вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину». Сьогодні, 22 листопада 2019 року, завершили прикрашання Дерева мудрості.
 Здобувач освіти Саїн Юрій представив для третьокурсників та викладів ліцею свою творчу роботу «Куліш від А до Я», з якою брав участь у (Не) формальній учнівській регіональній конференції «Масштаби Кулішевої особистості». Юрій звернув увагу на незвичайну людину, людину надзвичайної сили й діапазону, працелюбності, широкого кола зацікавлень – Пантелеймона Куліша. Здобувачам третього курсу ця інформація знадобиться при складанні ЗНО.
            Викладачі гуманітарних та суспільних дисциплін підсумували та зробили висновки, окреслили плани на майбутнє на  засіданні методичної комісії.







четвер, 21 листопада 2019 р.

Вільні творити майбутнє


Сьогодні особливий день для українського народу – День гідності та свободи.
Ми не стільки святкуємо, як згадуємо, переосмислюємо і усвідомлюємо, що Гідність і Свобода є важливим і дорогоцінним даром для кожного з нас. У цей день відзначається свято встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України.
Класні керівники Попов А.Ф. та Скляренко О.Т. разом із здобувачами освіти навчальних груп № 21 та № 11 долучились до Єдиного уроку «Революція гідності – свідомий вибір України», ініційованого Департаментом освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації. На уроках присутні ознайомилися з історією виникнення свята, з поняттями «гідність» та «свобода». Також формувалось  розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни.











Відкритий урок зарубіжної літератури


Триває фаховий тиждень гуманітарних та суспільних дисциплін. Гасло сьогоднішнього дня: «Коли маєщ вчинити щось погане, сім разів подумай – і не вчини, а добро роби не думаючи».
В рамках фахового тижня, 21 листопада 2019 року, викладач Танас Н.І. провела відкритий урок зарубіжної літератури у групі № 31. «Філософсько-символічний зміст сюжету повісті Е.Хемінгуея «Старий і море»  – такою була тема заняття. Епіграф уроку – слова Е.Хемінгуея «Людина народжена не для поразки. Людину можна знищити, але її не можна перемогти». На уроці було визначено конкретний і філософський плани повісті, проаналізовано символіку й способи вираження авторської позиції, досліджено притчовий характер твору. Розвивались навички літературного аналізу, образного мислення, творча уява учнів, формувалась любов та увага до всього живого, вміння прислухатися до голосу природи, усвідомлювати себе людиною Всесвіту.
На прикладі повісті була сформована думка, що головне в житті – знайти своє призначення, покликання, гідно долати перешкоди, жити в гармонії з оточуючим світом.










середа, 20 листопада 2019 р.

Естафету фахового тижня прийняла англійська мова


Однією з найбільш ефективних методик у навчанні є квест-гра. Квест являє собою гру-пригоду, спеціально розроблену під певну аудиторію. Такий квест може бути окремим позакласним заходом, а може бути використаний на заняттях англійської мови. Голова мета гри – підвищення ефективності навчання шляхом зміцнення отриманих знань, в даному випадку, у вивченні мови.
 20 листопада 2019 року викладач іноземної мови Бучацька Л.І. саме у формі квесту провела навчальний захід з англійської мови в рамках фахового тижня гуманітарних та суспільних дисциплін. Змагалися три команди: першокурсники, другокурсники та здобувачі освіти третього курсу. Завдання були цікавими та різноманітними. Учасники мали змогу зміцнити свої знання мови, дізнатись щось нове, отримати позитивні емоції та цікаві призи.
Третій день тижня гуманітарних та суспільних дисциплін пройшов під гаслом: «Добру науку приймай, хоч її від простого чуєш; злої ж на ум не бери, хоч би й святий говорив».
Здобувачі освіти мали змогу переглянути виставку ілюстрацій до художніх творів українських письменників.












вівторок, 19 листопада 2019 р.

Вікторина "Колесо історії"


        В ліцеї триває тиждень гуманітарних та суспільних дисциплін. Сьогодні, 19 листопада 2019 року підведено підсумки і нагороджено переможців квесту «Навчання як маленька велика пригода». Ними стала команда групи № 16.
          Викладач історії Боднар Н.М. провела для першокурсників історичну вікторину «Колесо історії». Мета даного заходу: узагальнити, конкретизувати знання учнів з історії, активізувати пізнавальний інтерес; розвивати уважність, кмітливість, вміння логічно мислити і аргументовано висловлювати свою думку; виховувати інтерес до історії, відповідальність за власні дії в командні, тактовність, почуття національної самосвідомості, національної гідності.
         У вікторині брали участь команди: групи  11 – Побратими, групи 16 – Прометей, групи 17 – Єдність. Учасникам довелося подолати нелегкий і насичений різними перешкодами шлях до перемоги. Для цього їм знадобилось знання історії, вміння злагоджено діяти в команді, швидкість, наполегливість, кмітливість.
         За підсумками журі кращими знавцями історії виявилась команда Єдність.
         На завершення учасники зачитали вірш Мирослава Вересюка.
Любіть Україну, до сліз у очах,
До болю у грудях і щему!
Любіть не заради, за благо, чи страх,
Любіть кожен сам, по своєму!

Не вголос любіть і не на показ,
Щосили б’ючи себе в груди.
Любіть почуттям, як батьки люблять вас
І легко душі вашій буде!

Любіть до глибин недосяжних душі,
До дна, що у власній кишені!
Любіть не за статки свої, бариші
І будьте у цім навіжені!

Любіть не за те, що вона вам дала,
Чи ще зобов’язана дати!
А тільки тому, що вона лиш була,
Як в кожного – батько і мати!

Любіть не за розкіш і сяйво вогнів,
Хоч важко за злидні любити…
Любіть! І щоб кожний із вас захотів
Для неї в житті щось зробити!













понеділок, 18 листопада 2019 р.

Квест «Навчання як маленька велика пригода»

Прикрашанням Дерева мудрості – 18 листопада 2019 року розпочався тиждень гуманітарних та суспільних дисциплін. Девіз першого дня: «Учися, мій друже, відмінником будь, люби і поля і діброви! І де б ти не був, де б не жив, - не забуть своєї вкраїнської мови».
Навчання – це складний, серйозний і водночас неймовірно цікавий процес. І саме тому, викладач української мови та літератури Борошенко Е.Я. організувала для здобувачів освіти першого та другого курсу інтелектуальне змагання – квест «Навчання як маленька велика пригода». Мета даного заходу – популяризувати українську мову, формувати свідому потребу вивчення її, переконати, що успішність в опануванні всіх навчальних предметів залежить від рівня володіння українською мовою; дати уявлення про важливість розвитку власної комунікативної компетенції; виробляти вміння організовувати самоосвітню діяльність, навички командної роботи; спонукати дітей висловлювати та аргументувати власну думку, приймати рішення, усвідомлювати відповідальність за результати своєї та колективної роботи.