четвер, 27 жовтня 2022 р.

Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись

             Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Рух інформаційного потоку не спинити. Наше завдання – не потонути у щоденному вирі інформації. Інтернет став органічною частиною нашого життя, соцмережі неймовірно популярні, тому дуже важливо свідомо жити в цій реальності. Ми створюємо дописи у соцмережах, охоче постимо відео чи фотографії. Але чи все ми робимо правильно? Саме тут на допомогу прийде медіаграмотність.

І саме медіаграмотності було приурочене заняття Школи професійної майстерності викладачів, яке відбулося 27 жовтня 2022 року в ліцеї. «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись» – тема засідання. Викладач Попова С. М. нагадала присутнім визначення понять медіа, медіаграмотність. Розглянули десять компетентностей, які включає в себе модель медіаграмотності. Ознайомились із Національним проектом з медіаграмотності Фільтр. Це національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України. Проєкт був заснований у 2021 році, щоб об’єднати зусилля держави, громадського сектору, міжнародних організацій та медіаспільноти задля покращення рівня медіаграмотності українців. На завершення виконали вправу «День 1. Розігрів» із «Зарядки з медіаграмотності».

Дійшли висновку, що бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.








вівторок, 18 жовтня 2022 р.

Чергове засідання атестаційної комісії

У роботі будь-якого педагогічного колективу важко переоцінити значення процесу атестації педагогічних працівників – систему заходів, спрямовану на всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання. Щоб правильно організувати та провести атестацію, потрібно чітко дотримуватись покрокового алгоритму її проведення. 

         18 жовтня 2022 року в ліцеї відбулося чергове засідання атестаційної комісії ліцею. На засіданні розглядались питання: затвердження списків педагогічних працівників, що атестуються; закріплення членів атестаційної комісії за педагогами, які атестуються для надання консультативної допомоги у підготовці до атестації.





вівторок, 4 жовтня 2022 р.

Комп’ютер – винахід, що заклав фундамент фантастичним відкриттям

               Стрімкий розвиток комп’ютерної техніки і її різноманітного програмного забезпечення – це одна з характерних ознак сучасного періоду розвитку суспільства.  Технології, основним компонентом яких є комп’ютер, проникають практично в усі сфери людської діяльності.

Комп’ютери та електронні гаджети міцно увійшли в наше життя і змінили його.

І саме  комп’ютерним технологіям, їх значенню і використанню був присвячений відкритий урок викладача загальнопрофесійної підготовки Попової С. М. у групі № 21, який відбувся 4 жовтня 2022 року. Тема уроку:  «Комп’ютер – винахід, що заклав фундамент фантастичним відкриттям». Здобувачі освіти підготували проектні роботи і представили їх.

Амросій Ілона, Семьон Іван –  «Еволюція електронно-обчислювальної техніки».

Года Каріна, Бешлей Артур – «Робототехніка, мехатроніка і штучний інтелект».

Мелещук Іван, Мелещук Олександр – «Новітні технології, якими незабаром буде користуватися кожен».

Розповіді, презентації, вдало підібрані відео були цікавими, пізнавальними. Технічний супровід проектних робіт здійснював Дручук Олександр.

На завершення зробили висновок – сучасний комп'ютер може виконувати практично будь-які дії з обробки інформації, однак для цього слід скласти докладну послідовну інструкцію (програму). Сам по собі комп'ютер не володіє жодними знанням у жодній галузі свого використання. І саме сьогодні руки і розум людини потрібні всюди, і перш за все для того, щоб писати програми, будувати розумні машини та експлуатувати їх.