четвер, 19 травня 2022 р.

День вишиванки

                Вишиванка – національна святиня, бо символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як реліквію. Вона символ здоров’я й краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності, адже вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг. Вишиванка – важлива частина культури українського народу.

            Сьогодні, 19 травня 2022 року, українці відзначають Всесвітній день вишиванки. Свято, покликане зберегти споконвічні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Вишиванка, яка є гордістю українців, цього року набула ще більшого для кожного громадянина характеру. 

        Сьогоднішній День вишиванки… Продовжували плести маскувальний костюм для українського захисника. Плетіння «кікімори» – процес тривалий, неважкий і навіть медитативний. Потрібні лише бажання і терпіння. А сьогодні плелось по особливому…відчувалась, можна сказати, якась магія… Вишиванка – наш оберіг від зла! Україна – це ми! Разом – до перемоги!






середа, 18 травня 2022 р.

Видавнича діяльність – форма самоосвіти педагогічних працівників

             Видавнича діяльність педагога посідає особливе місце в системі формування професійної компетентності. Виконуючи професійні функції, педагог аналізує, синтезує відповідно продукує новітню наукову інформацію. Адже стаття або тези, реферат чи методичні рекомендації, посібник чи підручник є інформаційним джерелом. Саме через ці та інші види неперіодичних і періодичних видань педагогічний працівник зарекомендовує себе як фахівець, компетентноспроможний на ринку праці.

            У поточному номері № 19 (2021) ВІСНИКА НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ, що опублікований 17.02.2022 розміщена стаття «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ ЗДОБУВАЧІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ» співавтором якої є наша колега, практичний психолог ліцею Семенчук Надія Василівна.

            Ознайомитись із статтею можна за посиланням

https://jrnl.nau.edu.ua/index.php/VisnikPP/article/view/16322



неділя, 8 травня 2022 р.

З Днем матері!

         День матері – особлива подія, яка знаходить відгук в серці кожної людини на планеті Земля. Це міжнародне свято, яке покликане шанувати материнство, зв'язки матері та її дітей, а також показує особливий вплив матерів у суспільстві.

        День матері святкують у травні. І не випадково – адже саме цього місяця шанують Пречисту Діву Марію, матір Ісуса Христа. До неї жінки звертаються в тяжкі хвилини життя, коли потрібна допомога та заступництво. Крім цього, у травні Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю у весняні квіти. Це символізує дорогу в життя, працю та радість.

       В Україні до кожної жінки споконвіку відносилися як до берегині родинного вогнища, яка дарує тепло всій сім'ї, народжує та виховує майбутнє покоління нації. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері. Тож кожній мамі, жінці – здоров’я, щастя і добра. І нехай в кожній українській родині панує спокій, любов і взаєморозуміння! А саме головне мирного неба над головою!

Перше слово –  Мати,

Друге – Україна.

Так учився розмовляти

Я, мала дитина.

Кожне слово пахне,

Мов листочок м’яти.

Та, мов квітка короваю,

Пахне слово Мати.

Кожне слово світить

Гранями рубіна,

Але сяє, наче сонце,

Слово Україна.

                             Дмитро Павличко