середа, 23 лютого 2022 р.

Колеги слюсарі звітують

          Протягом цього тижня в ліцеї проходять  творчі звіти до атестації. Творчий звіт – це одна з форм роботи, під час проведення якої педагогічний працівник представляє систему своєї роботи на основі портфоліо і матеріалів самоаналізу, демонструючи професійну компетентність.

Сьогодні, 23 лютого 2022 року, відбулось чергове засідання методичної комісії слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, під час якого педагоги, учасники методичної комісії, що атестуються у цьому навчальному році прозвітували про свою роботу протягом міжатестаційного періоду. Майстри виробничого навчання Герасим’юк Г. А. та Дудар В. Д. представили колегам мультимедійні портфоліо, за допомогою яких розповіли про свої здобутки, педагогічну проблему, над якою працювали упродовж п’яти років, про основні методи, прийоми й форми організації навчальної діяльності, які використовують під час проведення уроків та в позаурочній роботі. Чорнокоза І. В. розповів про свої досягнення та здобутки.

Колегам успішної атестації!












вівторок, 22 лютого 2022 р.

Творчий звіт до атестації - одне з питань засідання методкомісії

             22 лютого 2022 року в ліцеї відбулось засідання методичної комісії електрогазозварників та верстатників широкого профілю. Тема засідання: «Розвиток професійної компетентності сучасного педагога в умовах відкритої освіти». Голова методичної комісії Геряк Г. Т. відмітила, що професійна компетентність педагога – це сукупність його особистісних якостей, загальної культури та кваліфікаційних знань, умінь, методичної майстерності, гармонійна інтеграція яких в педагогічній діяльності дає оптимальний результат. З доповіддю «Професійна компетентність особистості педагога» виступив викладач професійно-теоретичної підготовки  Бігальський Б. А.   

                Творчий звіт колег, які атестуються – одне із питань засідання методичної комісії.

            Своїми здобутками, напрацюваннями, досягненнями, планами поділились майстри виробничого навчання  Босюк В. С. та Шиян В. С.

                Колегам успішної атестації!








понеділок, 21 лютого 2022 р.

Творчі звіти педагогів

           Сьогодні, 21 лютого 2022 року, відбулись засідання методичних комісій операторів комп’ютерного набору, електромеханіків з ремонту ЛОМ, класних керівників та вихователів, фізичного виховання і захисту України. Одним із питань, які розглядались на засіданнях був творчий звіт педагогічних працівників, що атестуються, за міжатестаційний період.  Творчий звіт педагогічних працівників – альтернативна форма оцінки професіоналізму та результативності роботи, одна з форм дослідження та аналізу своєї роботи.

            Про свою роботу прозвітували:

            Викладач спецпредметів  Скляренко Ольга Тарасівна (розповіла про свої досягнення, здобутки під час проведення уроків та в позаурочній діяльності).

            Практичний психолог ліцею Семенчук Надія Василівна представила колегам презентацію, з допомогою якої розповіла про свої здобутки, основні методи, прийоми й форми організації діяльності практичного психолога. Завершила творчий звіт Надія Василівна вправою «Побажання».

            Викладач фізичного виховання Куца Наталія Михайлівна презентувала своє електронне портфоліо.

            Колегам успішної атестації!













Літературна зустріч з Олесею Бойко

          21 лютого, починаючи з 2000 року,  в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Цей день був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності і багатомовності. Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати.

         І саме сьогодні до ліцею завітала особлива людина – лікар за професією і покликанням Олеся Миколаївна Бойко. Вона має талант передавати нашу навколишню реальність, де є своя краса, своя мудрість, своя естетика – поетичними рядками. Під час літературної зустрічі, що відбулась у бібліотеці, здобувачі освіти групи № 11, педагогічні працівники мали змогу поспілкуватися з чудовою жінкою та зазирнули у світ її поезій. А це вірші про життя, духовність, кохання, природу, історію рідного краю, патріотизм, Україну та її героїв. Кожна рубрика відображає те, чим жила і живе її душа. Вірші підкорюють душу і серце. Присутні отримали справжнє задоволення від зустрічі з цією прекрасною Жінкою. Адже саме зараз нашій українській молоді потрібна поезія – патріотична, полум’яна, ніжна!

Гуртуймося в думці і вірі, всі браття.

Щоб ворог втішатись  не міг аж до скону,

Щоб всіх людожерів Господь скинув з трону.

У єдності сила, і воля не згине.

Не впаде ніколи наш край на коліна!!!

О.Бойко













пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

Участь у обласному методичному об'єднанні викладачів інформатики

       Сьогодні, 18 лютого, відповідно до  плану роботи  Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2022 рік, в онлайн-режимі, відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів інформатики. Тема засідання: «Особливості та стратегії формування якісного навчального середовища засобами цифрових технологій на уроках інформатики». Викладачі інформатики ліцею Калетник Р. В., Федірчик Л. Я., Попов А. Ф. взяли участь у засіданні. Руслан Вікторович  виступив із доповіддю «Цифрове освітнє середовище та цифрова трансформація освіти і науки на період до 2026 року». Любов Ярославівна поділилась досвідом викладання інформатики під час дистанційного навчання у ліцеї з використанням цифрових технологій.










І пам'ять серця, і вічний смуток

         20 лютого в Україні офіційно став днем вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, це пам’ятний день для вшанування подвигу учасників Революції Гідності, великої людської, громадянської відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу людей, які віддали своє життя під час Революції Гідності в листопаді 2013 – лютому 2014 р., захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Саме 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану, а 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану.

         Саме цій трагічній даті бібліотекар ліцею Бреник Г. В. оформила книжкову виставку «І пам'ять серця, і вічний смуток» в бібліотеці ліцею та презентувала книгу Олени Захарченко «Вертеп. Роман про Майдан». Це художній роман, надрукований в 2016 році. Кожне історичне дійство відбувається на двох поверхах вертепу. На верхньому – героїзм, сила,  самопожертва та національні символи. На нижньому – прості людські взаємини: нерозділена любов, дитячі пустощі, відчай, дрібні шахрайства і задавнені комплекси. Обидва поверхи нероздільні. Книга є в бібліотеці ліцею, тож можна почитати…




Інноваційний і традиційний підходи у викладанні гуманітарних дисциплін

           Педагогічна інноватика зумовлена змінами в характері освіти, значимістю освіти для особистості, орієнтація її на активне засвоєння здобувачам освіти способів пізнавальної діяльності.

Інноваційні підходи до викладання предметів гуманітарного циклу пробуджують інтерес здобувачів освіти, змушують нестандартно мислити, адекватно сприймати оновлений світ і себе в ньому, сприяють виробленню в учнів наукових і естетичних суджень, допомагають влаштовувати власне життя за гуманістичними законами.

Традиційні та інноваційні підходи характерні для предметів гуманітарних та суспільних дисциплін.

18 лютого 2022 року відбулося засідання методичної комісії гуманітарного циклу та суспільних дисциплін. Тема засідання: «Інноваційний і традиційний підходи у викладанні лінгвістичних та суспільних дисциплін». Члени методичної комісії обмінялися думками щодо інтерактивної методики навчання й викладання та використання технічних засобів під час навчального процесу.

Доречним прикладом використання даних методик став урок англійської мови проведений викладачем Бучацькою Л. І. у групі № 11 на тему: «Computers in people`s life». На уроці викладач практикувала здобувачів освіти у вживанні лексичних одиниць в усному та писемному мовленні, грамотній побудові речень. Людмила Іллівна вдосконалювала вміння здобувачів освіти застосовувати здобуті теоретичні знання на практиці, здійснювала міжпредметні зв’язки актуальні для групи, так як учні навчаються за професією «Оператор комп’ютерного набору; електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ».

Голова методичної комісії Борошенко Е. Я. у своєму виступі підсумувала, що інноваційна діяльність ставить підвищенні вимоги до знання викладачем предмету, до його особистісних якостей.