четвер, 27 травня 2021 р.

Олімпіада з креслення

          27 травня 2021 року, на виконання плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, на базі ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей» відбулась олімпіада з креслення серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професій  «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» та «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Олімпіада складалась з одного практичного туру. Тривалість виконання завдання 3 години.

            Учасники виконували комплексні завдання, які охоплювали теми: лінії креслення; шрифти креслярські; прийоми креслення контурів технічних деталей; проектування точки; проектування  прямої; проектування площини; проектування геометричних тіл; зображення: вигляди, розрізи, перерізи.

            Компетентне журі у складі Беньовської Ганни Онуфріївни, методиста НМЦ ПТО у Чернівецькій області та викладачів креслення з ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу», Вищого професійного училища № 24 м. Заставна,  Ставчанського професійного ліцею, Глибоцького професійного ліцею, ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей» на основі критеріїв оцінювання: компоновка, побудова трьох виглядів, виконання фронтального розрізу, проставлення розмірів, оформлення креслення згідно ДСТУ оцінило роботи учасників.

            Здобувачі освіти  Білан Мар’ян (Глибоцький професійний ліцей) та Бичков Артем (ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу») отримали дипломи учасника олімпіади. Остап’юк Михайло (Вище професійне училище № 24 м. Заставна) – диплом ІІІ ступеня, Сирота Назарій (ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей») – диплом ІІ ступеня. Переможцем став здобувач освіти Ставчанського професійного ліцею Сорокін Віталій.


















середа, 26 травня 2021 р.

Участь у вебінарі у рамках Проєкту МОП «Е-ПТНЗ в Україні безперервність навчання в умовах COVID-19»

             26 травня 2021 року, у рамках Проєкту МОП «Е-ПТНЗ в Україні: безперервність навчання в умовах COVID-19» у співпраці з експертами Техноматика, на платформі Zoom відбувся вебінар «Розвиток цифрових навичок при створенні навчального мультимедійного контенту: методологічні принципи та інструменти розробки електронних курсів». До участі у заході були запрошені представники навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти та закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Викладач професійно-теоретичної підготовки нашого ліцею Попов А. Ф. мав нагоду взяти участь у вебінарі.

            Програма заходу була насиченою та цікавою, зокрема розглядались питання: Науково-технічна глобалізація: переваги та недоліки. Розвиток дистанційного навчання: від корпоративного сегменту до освітньої сфери; Розгляд інструментарію для створення онлайн-курсів: інструменти створення онлайн-презентацій: Genially та Prezі, цифрові платформи для одночасної сумісної роботи: Miro; Інструмент Rise 360: популярний онлайн-конструктор для створення навчального-мультимедійного контенту. Охочі мали змогу долучитись до практичної частини: створення mind-map: асоціативна карту думок для структуризації плану уроку; створення власного інтерактиву в Rise 360.





четвер, 20 травня 2021 р.

Серце моє - Україна!

            Сьогодні, 20 травня 2021 року, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки.  Це свято не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.    Відзначати його почали у 2006 році. Ініціатором стала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Цьогоріч цьому святу 15 років, воно набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу. Ювілейний 15-й рік Всесвітнього дня вишиванки присвячено українській традиційній музиці та екологічним питанням.

            Наш ліцей також долучився до свята. Учні та працівники взяли участь у святі вуличної музики. Святковий настрій подарували музиканти Бреник Галина Василівна, Даниїл Стрієнку, Олександр Запаранюк, ведучі Володимир Гаврилюк, Іван Кудрик та художник ліцею Григорець Анастасія Василівна. Завершилось свято флешмобом «Серце моє – Україна», організованим заступником директора з ВР Костинюк О.Е. та викладачем фізичного виховання Грищук А.С., який приурочено 30 річниці незалежності України.

            Тож будьмо гідними своїх предків, любімо і бережімо рідну землю. Шануймо традиції своєї країни. Гордімось тим, що ми – українці!














середа, 19 травня 2021 р.

Участь у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру"

          Міжнародний математичний конкурс “Кенгуру” проводиться з метою популяризації математичних знань серед учнів, аналізу та запровадження сучасних інноваційних освітніх технологій навчання в Україні. Цьогоріч конкурсу 25 років. Задачі відібрані для конкурсу – це продукт математиків з понад 80 країн світу. Мільйони учнів мають можливість зануритися через конкурс у цікавий  світ математики, що є винятково важливим і корисним, адже сприяє інтелектуальному розвитку.

Сьогодні, 19 травня 2021 року, учні-ліцеїсти під керівництвом викладача математики Федірчик Л. Я., долучились до конкурсу і перевіряли своє мислення та математичну спритність. Чекаємо на високі бали та сертифікати “Відмінний результат”!






пʼятниця, 7 травня 2021 р.

Ми завжди будемо пам'ятати...

           22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Нею державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, рекомендовано також щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни.       

            З нагоди цієї дати бібліотекар ліцею Бреник Г. В., в рубриці «Радимо прочитати», пропонує книгу О. М. Сабурова «Відвойована весна». В ній автор, він же партизанський генерал, розповідає , як під час Великої Вітчизняної війни командував великим партизанським з’єднанням, яке за наказом Центрального штабу партизанського руху восени 1942 року здійснило рейд із Брянських лісів на Правобережну Україну і успішно діяло в тилу німецьких військ до січня 1944 року.

            Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в партизанських лісах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо глибоку шану і повагу ветеранам Другої світової війни. Ми завжди будемо про них пам’ятати.