вівторок, 27 квітня 2021 р.

І етап конкурсу «Професійний талант року – 2021»

          27 квітня 2019 року в ліцеї було проведено І етап конкурсу «Професійний талант року – 2021». Конкурс проводився з метою створення умов для виявлення обдарованої молоді, розвитку соціальної активності учнів, відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації № 79 від 23.03.2021 року «Про проведення конкурсу «Професійний талант року-2021» у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області» та згідно Положення про конкурс «Професійний талант року» в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області». Врахувавши епідеміологічну ситуацію конкурс проводився онлайн.

            Учасники конкурсу Адажінік Євген (група № 5), Кудрик Іван (група № 2), Мигик Станіслав (група № 21), Богданюк Олег (група № 26), Козьма Артур (група № 16), Унгурян Богдан (група № 21), Ватаманюк Василь (група № 11) підготували і надіслали  на розгляд журі: візитну картку учасника «Дозвольте відрекомендуватися», мультимедійну презентацію «Мій заклад освіти і моя майбутня професія» з елементами майстер-класу щодо обраної професії. Кожен учасник приєднався до відеодзвінка на платформі Google Meet і взяв участь в експромті «Моя позиція», де за 1 хвилину знайшов вихід із запропонованої ситуації, що передбачала володіння професійними знаннями. Всі конкурсанти гарно справились із поставленими завданнями, продемонстрували високий рівень знань та різноманіття інтересів.

            Враховуючи результати виконання завдань конкурсу та висновки журі, переможцями стали: І місце – Богданюк Олег; ІІ місце – Унгурян Богдан; ІІІ місце – Адажінік Євген. Вітаємо переможців.

            Бажаємо усім конкурсантам та їхнім наставникам  міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії, оптимізму, творчих здобутків, сили та наснаги.












неділя, 25 квітня 2021 р.

Біль і тривоги Чорнобиля

             Неначе стривожені лелеки летять роки. Але не стихає і ніколи не вщухне біль тієї білопінної чорнобильської весни, біль втрат. І тоді. І сьогодні. І завтра. Бо не меншало і,  на жаль, не меншає проблем, пов’язаних із планетарною катастрофою. З того трагічного дня, 26 квітня 1986 року, минуло вже 35 років, але пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць. Надто вражаючими і болючими були ці подробиці… 26 квітня о 1 годині 24 хв. На 4-ому енергоблоці Чорнобильської АЕС пролунали послідовні два вибухи, які сповістили весь світ про страшну трагедію. Відбулася потужна техногенна катастрофа на атомному об’єкті. Чорнобильська катастрофа була настільки глобальна, що їй привласнили 7-ий рівень небезпеки за Міжнародною шкалою ядерних подій. Рівень радіації відразу після аварії становив на території станції 20-25 мікрорентгенів на секунду, що більше ніж у тисячу разів перевищувало гранично допустимі норми.

            Бібліотекар ліцею Бреник Г. В., до цієї трагічної дати, радить прочитати книгу «Біль і тривоги Чорнобиля» (упорядник Ю. В. Сафонов). Ця книга – колективна розповідь про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, з часів якої минуло вже 35 років. Автори, що були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії на Чорнобильскій АЕС, діляться своїми спогадами про тривожні для України і всього світу подіями 1986 року, розмірковують над долями чорнобильців, болючими проблемами відчуженої тридцятикілометрової зони і самої станції, розглядають і прогнозують розвиток ситуації навколо ЧАЕС. Їхня розповідь доповнена фотосюжетами про подолання наслідків аварії. Автори книги аналізують і оцінюють побачене і пережите, заставляють нас замислитись над тим, що ми втратили в історичному, культурному і природничому значеннях через трагедію.

            Час не заколисує рани. Не минув біль Чорнобиля. Щодня, щохвилини волає він численними проблемами у різних сферах суспільства, у долях мільйонів людей. І наш святий обов’язок сьогодні – пам’ятати про кожного, чию долю обпік чорнобильський вогонь. Пам’ятати про живих і про тих, хто віддав життя за нашу планету, захищаючи її. Цьому власне і присвячена ця книга.




четвер, 22 квітня 2021 р.

Атестація педагогів

       22 квітня 2021 року атестаційною комісією Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, що працювала в режимі онлайн, були проатестовані педагогічні працівники ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей».

            Результат атестації:

- відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та раніше присвоєному педагогічному званню «викладач-методист» викладачу професійно-теоретичної підготовки Кавулі Т. Л. та  викладачу української мови та літератури Борошенко Е.Я.;

- відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «старший викладач» викладачу іноземної мови Бучацькій Л. І. та викладачу фізичного виховання Грищук А. С.

- відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» викладачу суспільних дисциплін Боднар Н. М. та викладачу хімії Козак С. М.

- встановлення 14 тарифного розряду та відповідність педагогічному званню «майстер виробничого навчання ІІ категорії» майстру виробничого навчання Гнепу М. М.

- відповідність раніше встановленому 14 тарифному розряду та педагогічному званню «майстер виробничого навчання ІІ категорії» майстру виробничого навчання Волощук С. Г.

            Вітаємо колег! Усім  міцного здоров'я, успіхів та творчих здобутків.



середа, 21 квітня 2021 р.

Участь у вебінарі

             21 квітня 2021 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області відбувся вебінар обласного методичного об’єднання викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання з підготовки кваліфікованих робітників сфери «Інформаційно-комунікативні мережі»  закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в режимі онлайн з теми: «Використання електронних ресурсів освітніх програм для якісного забезпечення освітньої процесу підготовки кваліфікованих робітників». Виступи: «Змішане та дистанційне навчання як виклик у провадженні освітнього процесу в умовах сьогодення» Микитюк Світлана Миколаївна, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області; «Застосування  електронних ресурсів як інноваційний чинник  підготовки кваліфікованих робітників» – Горбан Євдокія Іванівна, методист НМЦ ПТО; «Створення логотипів та коротких відео в сервісі Renderforest» Вишневська Світлана Андріївна, методист НМЦ ПТО, були змістовними, цікавими та актуальними.

            Педагогічні працівники ліцею викладач Попов А. Ф., майстри виробничого навчання Скляренко О. Т., Волощук С. Г., Сікун І. М., Марчук А. М., Григоряк У. А. взяли участь у даному заході.





пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

Засідання методичної комісії операторів та електромеханіків

       Засіданням методичної комісії завершився фаховий тиждень операторів комп’ютерного набору і електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин. Тема             Засідання «Особливості використання модульної технології навчання на уроках професійно-практичної та професійно-теоретичної підготовки». З доповіддю на тему «Модульна технологія навчання в системі професійно-технічної освіти» виступила майстер виробничого навчання Волощук С. Г. Голова методичної комісії Попов А. Ф. поділився досвідом використання цієї технології при вивченні предмету «Основи слюсарної справи».

       Члени методичної комісії підвели підсумок фахового тижня проведеного онлайн. Відзначили здобувачів освіти, які активно долучились до онлайн-олімпіади, створення електронних газет та творчого проекту «Людина. Інформація. Комп’ютер».

            Всім здоров’я, терпіння, наснаги!




Фахові тижні операторів та електромеханіків - фотоісторія

           До завершення фахового тижня операторів комп’ютерного набору та електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин пропонуємо до вашої уваги фотоісторію «Фахові тижні операторів та електромеханіків». Фотоісторія висвітлює події професійних тижнів 2016 – 2021 рр.



четвер, 15 квітня 2021 р.

Онлайн-олімпіада для другокурсників

     А сьогодні, в рамках фахового тижня, онлайн-олімпіада для другокурсників. Питання цікаві. Охоплюють теми предметів: радіоелектроніка, електрорадіовимірювання, електротехніка, спецтехнологія, основи енергозбереження. Успіху другокурсникам!



середа, 14 квітня 2021 р.

Онлайн-олімпіада для першокурсників

         В рамках фахового тижня операторів комп’ютерного набору, електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин, з метою підвищення інтересу здобувачів освіти до вивчення та зацікавленості предметами професійно-теоретичного циклу викладач Попов А. Ф. запропонував здобувачам освіти 11 групи взяти участь у онлайн-олімпіаді.

Учням успіхів!



вівторок, 13 квітня 2021 р.

Творчий проект «Людина. Інформація. Комп’ютер»

           Двадцять перше століття – століття інформаційних і телекомунікаційних технологій. Сьогодні комп’ютерна грамотність є невід’ємною частиною повсякденного життя і необхідною умовою працевлаштування та успішної кар’єри. Інформаційна ера, також відома як Ера комп'ютерів або інформаційна епоха (електронна епоха) характеризується широкими можливостями для окремих осіб вільно передавати або приймати інформацію і мати миттєвий доступ до знань, що було б важко або неможливо в попередні епохи розвитку людства.

           До фахового тижня педагоги ліцею професії «Оператор комп’ютерного набору; електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ» та здобувачі освіти навчальних груп 11, 21, 31 Денис Решетнік, Василь Ватаманюк, Іван Диякон,  Станіслав Мигик, Богдан Унгурян, Олег Шевчук, Микола Гостюк, Іванна Кіцул, Іванна Гринько, Михайло Пензар, Юлія Лакуста представляють творчий проект «Людина. Інформація. Комп’ютер». Висновок роботи: сучасний комп’ютер – інформаційна система, яка в сучасному суспільстві стала необхідністю існування. І гарні фахівці, які працюють з цією системою, обслуговують її, завжди будуть необхідними і затребуваними. А професія «Оператор комп’ютерного набору, електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ» – одна з спеціальностей сучасності!



понеділок, 12 квітня 2021 р.

Фаховий тиждень: формат проведення – онлайн

             Тижні професій – це одна із форм роботи, що містить цілеспрямовану, колективну, практичну діяльність педагогів та учнівської молоді.  Ця діяльність спрямована на підвищення зацікавленості здобувачів освіти у своїй професії та  розвитку творчості.

          Карантин вніс свої корективи у наше життя… Фаховий тиждень операторів комп’ютерного набору, електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин у ліцеї відбувається в онлайн-форматі. Пропонуємо до вашої уваги виставку електронних газет здобувачів освіти навчальних груп 11, 21, 31.