середа, 29 січня 2025 р.

Поезія Василя Симоненка – непогасна зоря

           29 січня 2025 року, викладач української літератури та мови Еріка Борошенко разом зі здобувачами освіти помандрували у звитяжний світ поезії Василя Симоненка, зокрема ознайомилися з життям поета, з’ясували визначальні мотиви його лірики, відчули її громадянську пристрасність та ідейну гостроту.

Василь Симоненко не тільки митець палкої патріотичної наснаги, він ще й глибокий мислитель котрий пильно споглядає світ, намагаючись зрозуміти його в усій розмаїтості і складності, а водночас знайти своє місце та місію в ньому.

Учні декламували вірші, які спонукали присутніх усвідомити значущість патріотичної, філософської та інтимної лірики Василя Симоненка.

На уроці, у виконанні педагогів ліцею Галини Бреник та Ольги Скляренко, прозвучала пісня, яку люблять в Україні і вважають народною «Лебеді материнства» (слова Василя Симоненка, музика Анатолія Пашкевича).

Поезія Василя Симоненка – непогасна зоря – справжня філософська медитація, сповнена проникливих роздумів про життя, його сенс та цінності, про людину, її призначення.

Бо ти на землі – людина,

І хочеш того чи ні –

Усмішка твоя – єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої – одні.

Відео уроку








середа, 22 січня 2025 р.

Патріотична вправа «Я Україна»

 22 січня відзначається День Соборності України. З цієї нагоди викладач української мови і літератури Еріка Борошенко разом із здобувачами освіти виконали патріотичну вправу «Я Україна». Учнівська молодь по черзі зачитувала свої промови, створюючи разом багатоголосий образ України, наповнений любов’ю, гордістю та надією.

Відео вправи



Урок-роздум «Національна єдність – запорука державності України»

     День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Наші співвітчизники завжди прагли єдності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

Сьогодні, з метою прищеплення поваги до минулого Батьківщини, виховання національної свідомості та почуття гідності бути громадянином  України, любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності, викладач історії Наталія Боднар провела у групі № 17  урок-роздум «Національна єдність – запорука державності України». Під час уроку здобувачі освіти з’ясували, яке значення має «соборність» для нас – українців, пригадали історичні події далеких років. А розгадуючи питання вікторини «Як я знаю Україну» здобувачі освіти мали змогу зрозуміти, як добре вони знають свою рідну державу.

Викладач наголосила, що в умовах сучасної російсько-української війни соборність набуває більшого символізму та гостроти, адже нині, як ніколи, українцям потрібно об’єднатися заради майбутнього.

Відео уроку






вівторок, 21 січня 2025 р.

Розміщення навчальних напрацювань педагогів ліцею на Цифровій платформі професійної освіти «Світ професій»

 «Світ професій» – це сучасна цифрова Платформа різноманітних освітніх матеріалів для забезпечення професійного навчання. Це платформа з  сучасними навчальними матеріалами, відеоресурсами для обміну досвідом і професійними здобутками. Всі матеріали систематизовано з кожної професії. Вітаємо наших колег, викладачів професійно-теоретичної підготовки Богдана Антоновича Бігальського, Тодора Леоновича Кавулю та Анатолія Федоровича Попова із розміщенням своїх навчальних напрацювань на Цифровій платформі професійної освіти «Світ професій».





понеділок, 20 січня 2025 р.

Чергове засідання методичної комісії загальноосвітніх дисциплін

         20 січня 2025 року в ліцеї відбулось засідання методичної комісії загальноосвітніх дисциплін. Під час чергового засідання методичної комісії був розглянутий важливий аспект навчального процесу – аналіз досягнень здобувачів освіти за перший семестр та визначення ефективних методів роботи з тими, хто має низький рівень знань.  Аналіз результатів першого семестру показав, що значна частина здобувачів освіти досягла позитивних результатів, однак знайшлися і ті, хто зазнає труднощів. Низький рівень знань пояснюється різними чинниками: нестача мотивації, особливості сімейного виховання, проблеми з здоров'я та адаптацією до нових умов навчання. Для усунення цих проблем було запропоновано ряд заходів. Також присутні склали план проведення тижня природничо-математичних дисциплін.





четвер, 16 січня 2025 р.

Методичні посиденьки

           У сучасному світі, який стрімко змінюється під впливом технологій і глобалізації, успіх у професійній діяльності залежить не лише від технічних знань та навичок, а й від здатності ефективно взаємодіяти з іншими, адаптуватися до змін і вчитися протягом життя.

І саме про навички, які необхідні для професійного розвитку особистості, говорили сьогодні, 16 січня 2025 року,  під час методичних посиденьок. Педагоги, виконуючи низку завдань, пригадали: визначення Soft Skills, Hard Skills, Meta Skills та основні їх види; поняття SPOD, VUCA, BANI світів та важливість гнучкості освіти, щоб бути орієнтованою на особистість і готовою до постійної трансформації. Ми живемо у часі «New normal». Нова «нормальність» – це вже щоденний стан, коли старі орієнтири та правила не працюють, а нові ще не вироблені. Пандемія, а тепер війна потребують змін у роботі. Тимчасовість плавно витісняє сталість. І  саме «підлаштовування» під середовище, що швидко змінюється, стало головною стратегією в новій нормальності. Викладачі та майстри виробничого навчання, як ніхто інший мають встигати за змінами, адже перед ними стоїть завдання підготовки спеціалістів, які будуть володіти як профільними знаннями, так і матимуть запас м’яких навичок, щоб бути конкурентоспроможними на ринку праці.

Учитель для школи – це те ж саме, що сонце для всесвіту. Він джерело тієї сили, яка надає руху всій машині. Остання заіржавіє у мертвому заціпенінні, якщо він не зуміє вдихнути в неї життя і рух  (А. Дістєрвег).

Школу можна удосконалювати тільки удосконалюючи кваліфікацію вчителя. Який вчитель – така школа (Ян Амос Коменський).

Відео заходу