середа, 29 травня 2024 р.

Відкритий урок виробничого навчання

  Відео уроку

Сьогодні змінюється мета та зміст освіти, з’являються нові технології, методи, форми та засоби навчання, але основною формою професійно -теоретичної та професійно-практичної підготовки в ПТНЗ залишається урок. Саме урок – це місце, де відбуваються самі процеси навчання, виховання і розвитку особистості. Велика роль в організації навчально-виробничого процесу відводиться майстру виробничого навчання, адже якість підготовки висококваліфікованих фахівців залежить від його професійного рівня.

29 травня 2024 року, професіонал своєї справи, досвідчений майстер виробничого навчання Григорій Герасим’юк провів відкритий урок виробничого навчання в групі № 2. Професія «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; водій категорії «В» і «С», РН 6, ПК 1, тема уроку «Ремонт двигуна: КШМ, заміна поршневої групи». Під час заняття здобувачі освіти вчились практичним навикам ремонту КШМ двигуна, проводити контроль технічного стану деталей, регулюванню, підгонці та припасовці. Після проведеного вступного інструктажу, повторення правил з охорони праці, здобувачі освіти приступили до виконання вправ і трудових прийомів розбирання, ремонту, складання механізмів двигуна.

Урок виробничого навчання – це співпраця здобувачів освіти  з майстром виробничого навчання. Роль майстра виробничого навчання на уроці є особливою – на уроках він показує виробничі прийоми, які формують в них точні й конкретні способи виконання трудових дій, учні відпрацьовують трудові прийоми, характерні їх поєднання, оволодівають сучасними способами виконання робіт, засвоюючи професійні знання та вміння під час виконання виробничих завдань. Під впливом майстра виробничого навчання в учнів виробляється професійна самостійність, розвиток творчого мислення. Саме таку співпрацю майстра виробничого навчання і здобувачів освіти побачили присутні колеги під час уроку.






понеділок, 27 травня 2024 р.

Засідання методичної комісії автослюсарів

            27 травня 2024 року відбулося позачергове засідання методичної комісії слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів та водіїв. Тема засідання: Результати упровадження Державного освітнього стандарту 2023 року з робітничої професії  «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».

Заступник директора з НВР  ліцею Руслан Калетник ознайомив присутніх із наказом Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації № 160 від 03.05.24 р. «Про підсумки проведення семінару з теми: «Формування компетентностей кваліфікованого робітника за використання якісного освітнього контенту» та з рекомендаціями учасників семінару.

Голова методичної комісії Тодор Кавуля запропонував членам комісії поділитись досвідом роботи за новим Державним освітнім стандартом. Зокрема своїм досвідом поділились викладачі спецтехнології Богдан Бігальський, Тодор Кавуля та Іван Якубович, майстри виробничого навчання Григорій Герасим’юк та  Ярослав Геряк.









пʼятниця, 24 травня 2024 р.

Вебінар «Створення якісного контенту для підготовки кваліфікованих робітників»

           24 травня, відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2024 рік та плану заходів проведення Декади професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області, на платформі MS Teams відбулася презентація курсу «Створення якісного контенту для підготовки кваліфікованих робітників» методистом НМЦ ПТО Світланою Вишневською. Курс «Створення якісного контенту для підготовки кваліфікованих робітників» розроблено Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти з метою вдосконалення цифрових компетентностей педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області. В межах курсу передбачено проведення 8-ми навчальних вебінарів та консультацій для формування компетентностей педагогічних працівників професійної (професійно-технічної) освіти щодо створення якісного контенту за допомогою сервісу Canva та генеративних моделей штучного інтелекту. Педагоги ліцею Борошенко Е.Я., Федірчик Л. Я., Попова С. М. долучились до заходу.





четвер, 23 травня 2024 р.

Участь у фестивалі “Конкурентний педагог - конкурентоспроможний робітник”

                   23 травня 2024 року, відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2024 рік та плану заходів проведення Декади професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області, у онлайн режимі відбувся Фестиваль освітніх матеріалів педагогічних працівників закладів П(ПТ)О Чернівецької області “Конкурентний педагог - конкурентоспроможний робітник”.

Потужний захід в рамках якого були представлені напрацювання 15 ЗП(ПТ)О Чернівецької області. Методист ліцею Світлана Попова взяла участь даному заході представивши напрацювання колег – викладачів спецтехнології:

 Богдана Бігальського – дві методичні розробки уроків професійно-теоретичної підготовки на тему «Несправності та технічне обслуговування акумуляторної батареї, сучасні технології у виробництві акумуляторних батарей» та «Несправності механізмів двигуна, ознаки, причини, наслідки несправностей».

Анатолія Попова – методичну розробку уроку професійно-теоретичної підготовки на тему «Bios материнських плат».

Роботи Богдана Антоновича надруковані у МЕТОДИЧНОМУ ВІСНИКУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЧЧИНИ. Робота Анатолія Федоровича подана до друку у Вісник.

Окрім того з розробками уроків викладачів можна ознайомитися на закладці «Педагогічна скринька» віртуального методичного кабінету (блог методиста ЧПМЛ).

Освітня галузь в Україні прямує шляхом інноваційного розвитку. А це вимагає від педагогів змін у їхній педагогічній діяльності, у підходах до організації освітнього процесу.

Педагог вчиться все життя. Бути компетентним означає бути здатним мобілізувати в певній ситуації отримані знання й досвід. Професійна компетентність педагога потребує постійного розвитку й удосконалення.

Пам'ятайте, що перед тим, як взятися за виховання людини, треба самому зробитися людиною; треба, щоб у вас самих склався той взірець, який повинна наслідувати дитина.

Жан-Жак Руссо









середа, 22 травня 2024 р.

Участь у вебінарі «Подвійна трансформація – зелений та цифровий перехід»

         22 травня 2024 року, відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2024 рік та плану заходів проведення Декади професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області на платформі MS Teams, відбувся вебінар «Подвійна трансформація – зелений та цифровий перехід».

Заступник директора з НМР Руслан Калетник та методист Світлана Попова ліцею взяли участь у роботі вебінару.  Під час заходу педагогічні працівники ознайомилися з концепцією подвійної трансформації та її впливом на професійну освіту.






Участь у роботі обласного методичного об’єднання

             22 травня 2024 року, відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійнотехнічної освіти у Чернівецькій області на 2024 рік, відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів предмета «Захист України» ЗП(ПТ)О у Чернівецькій області в онлайн форматі. Тематика засідання – «Формування у допризовної молоді патріотичної свідомості та готовності до захисту національних інтересів держави».

       Тодор Кавуля, викладач предмету «Захист України» ліцею взяв участь у роботі засідання.






пʼятниця, 17 травня 2024 р.

Участь у семінарі дискусії

           17 травня, у рамках реалізації проєкту «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery», який реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та за підтримки Директорату професійної освіти України, відбувся семінар дискусія на тему: «Реінтеграція дорослого населення через програми професійного навчання».  Старший майстер Семенюк Іван та методист Попова Світлана взяли участь у даному заході.






четвер, 16 травня 2024 р.

День Вишиванки!

 Вишиванка - один із найвідоміших символів української культури. Для українців вишиванка – справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам’ять.




четвер, 9 травня 2024 р.

В Європу – з Україною в серці

         Відео уроку

     Сьогодні, 9 травня в Україні відзначають День Європи. Свято запроваджене указом Президента Володимира Зеленського №266/2023 від 8 травня 2023 року.

Україна – європейська країна. Ми завжди тяжіли до співпраці з іншими європейськими країнами, переймаючи їхній досвід та віддаючи власні надбання. З метою поглиблення  та систематизації знань здобувачів освіти про країни Європи, розвитку творчих здібностей молоді, виховування почуття гордості за свою країну – Україну, формування національної свідомості, відчуття належності до рідної землі, народу, розвитку громадянської позиції, причетності до європейських цінностей, виховання поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів викладач історії Боднар Наталія провела урок-круглий стіл «В Європу – з Україною в серці».

Під час уроку здобувачі освіти другого курсу пригадали довгий і тернистий шлях до об’єднання Європи, родинні зв’язки Європи із Київською Руссю,  гасло Європейського союзу – «In varietate concordia», що означає «Єдність у багатоманітності», поговорили про місце України в Європі. Здобувачі освіти підготували творчі проекти «День Європи та цікави факти про європейські держави», «Погляд у глиб віків». Завершився урок вікториною.

Дійшли висновку: ми – європейці настільки, наскільки ми — українці; і лише відчувши себе справжнім українцем, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами.







пʼятниця, 3 травня 2024 р.

Творімо свято Великодня!

             Відео заходу

        Великдень одне із головних православних свят. Святкують його навесні, коли природа прокидається після холодної зими, яскраво світить сонце, проростає зелена трава, розквітають ніжні квіти. Воно символізує перемогу добра та життя. Пасха – це свято душі, духовності.

Сьогодні, 30 квітня 2024 року здобувачі освіти 11 групи та педагоги Світлана Попова, Еріка Борошенко, Людмила Бучацька, Ірина Сікун, Ольга Скляренко, Ірина Кавуля створювали великодні подаруночки своїми руками. А саме прикрашали великодні яйця технікою декупаж та вирізували фігурки великоднього кролика, що разом склало гарну святкову композицію. Під час заходу  панувала затишна атмосфера. Творімо свято Великодня, будьмо добрішими, милосердними, щедрими на теплоту сердець. Віримо в Перемогу! Дякуємо нашим Захисникам!