четвер, 11 січня 2024 р.

Чергове засідання педагогічної ради

         Педагогічна рада – колегіальний орган ПТНЗ, який координує питання навчально-виробничої, навчально-виховної та навчально-методичної роботи. Педагогічна рада – „унікальна сцена”, яка надає можливість кожному члену бути почутим всім колективом, створює умови реалізації права педагогів відкрито висловлювати свої ідеї і їх аргументувати, обмінюватися думками з колегами та виробляти продуктивне колективне рішення.

11 січня 2024 року, згідно плану роботи ліцею, відбулося чергове засідання педагогічної ради, на якому розглядались питання:

-          Про підсумки роботи ліцею в першому семестрі 2023-2024 навчального року та завдання на другий семестр.

-          Допуск до ДКА здобувачів освіти навчальних груп № 22, 24.

-          Система методичної роботи щодо розвитку професійної компетентності педагогічних працівників.

-          Стрес. Управління стресом в умовах сучасності.

-          Про організацію навчання та перевірку знань з охорони праці, безпеки життєдіяльності.

            Заступник директора з НВР Калетник Р. В. проаналізував роботу ліцею протягом першого семестру та окреслив завдання на другий семестр.

            Майстри виробничого навчання Федорович Е. Л. та Мартинюк В. М. прозвітували про виконання навчальних планів і програм здобувачами освіти навчальних груп № 22, 24.

            Методист Попова С. М. розкрила питання професійної компетентності педагогічних працівників на основі Професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти» та «Педагог професійного навчання».

            Практичний психолог Семенчук Н. В. розповіла про стрес та методи управління ним у сучасних умовах.

            Інженер охорони праці Геряк Г. Т. проаналізувала роботу з організації навчань та перевірку знань з охорони праці, безпеки життєдіяльності.

            По завершенні обговорення питань педагогічної ради, т. в. о. директора Калетник Р. В.  від імені НМЦ ПТО у Чернівецькій області оголосив подяку методисту Поповій С. М. за високий професіоналізм та фахову майстерність.








четвер, 4 січня 2024 р.

Методичний квест

           Однією  з актуальних проблем сьогодення є якісна освіта та її ефективність. Важливу роль у забезпеченні  цієї ефективності відіграє педагог та  його професіоналізм. Педагоги постійно вчаться, експериментують, змінюються…

4 січня 2024 року педагогічні працівники ліцею зібрались на педагогічні читання за темою «Ключові компетентності – основа розвитку особистості», у рамках яких, з метою продемонструвати цікаву форму роботи, сприяти пізнавальній активності, набуття досвіду колективної діяльності, взаємної поваги, підтримки, співпраці методист ліцею Світлана Попова провела методичний квест «У пошуках істини!».

Пошук істини – вічний, нескінченний процес. Майстри виробничого навчання та викладачі об’єднавшись у три групи, рухаючись за картою подорожі, відгадуючи загадки, зупиняючись на зупинках «Теоретичні родзинки», «Моделі навчання», «Агов, професіонали», «Формула успішного ліцею», «Мудрість великих», «Істина у…» пригадали теоретичні поняття щодо теми компетентностей (основні визначення, моделі навчання), склали порівняльну таблицю традиційного й компетентнісного навчання, встановили відповідність між  ключовими компетентностями та відомими у світі особистостями, довели формулу успішного ліцею. А, просканувавши  QR- код, отримали вислів «Освіта – скарб; праця – ключ до нього» (П'єр Буаст), з’ясували, що істина для педагогів полягає у праці. Бо сучасний педагог – це  креативна особистість, мудрий професіонал, який володіє критичним мисленням, ключовими компетентностями, інноваційними та інтерактивними технологіями, здатний постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. І щоб бути справжнім  професіоналом, необхідно постійно зростати  та розвиватися, постійно працювати.

Вчитель - вічний учень!






середа, 3 січня 2024 р.

ДКА у верстатників

          ДКА – це завершальний етап навчально-виробничого  процесу. 3 січня 2024 року  про свої знання, вміння та навики перед державною кваліфікаційною комісією звітували здобувачі освіти групи № 25, які навчались за професією «Верстатник широкого профілю» (наставники майстер виробничого навчання Шиян В. С., викладач спецпредметів Бігальський Б. А.).  Випускники успішно пройшли повний курс навчання з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, виконали кваліфікаційні пробні роботи та завершили виробничу практику, виконуючи всі вимоги в умовах воєнного стану щодо організації навчального процесу.

Бажаємо випускникам групи № 25 міцного здоров’я, реалізації задумів та професійного зростання!