середа, 28 вересня 2022 р.

Засідання Школи професійної майстерності викладачів

              Сьогодні навчальний процес відбувається у незвичних для нас умовах. Це виклик не тільки для дітей, сімей, а й для педагогів. У непрості часи війни дорослі, як і діти, так само переживають стрес і тривогу. Наші відчуття підсилені. Тому у нинішніх умовах ми повинні перемістити  увагу на підтримку і нормалізацію психічного стану здобувачів освіти та самих себе. Зараз це нормально.

І тому саме одним із питань, що розглядались сьогодні, 28 вересня, на засіданні Школи професійної майстерності викладачів, було питання «Психолого-педагогічні засади роботи в кризових умовах». Практичний психолог ліцею Семенчук Н. В. зауважила,  що не зайвим буде нагадати педагогам про турботу про себе. Слід пам’ятати,  що для того, щоб надавати допомогу здобувачам освіти, продуктивно працювати – необхідно відновлювати свій власний ресурс, задовольняти свої базові потреби.

«Сучасні інтернет-ресурси в роботі педагога» – друге питання, яке розглянулось на  засіданні Школи. Викладач Попов А. Ф. розглянув сучасні інтернет-ресурси та додатки і їх використання в щоденній роботі педагогів.

Присутні педагоги долучились до обговорення. На завершення схвалили план роботи Школи на поточний навчальний рік.

 Дякуємо нашим колегам за те, що поділились своїми знаннями та досвідом і впевнені, що вони стануть корисними у  професійній діяльності.












понеділок, 19 вересня 2022 р.

Запрошення на короткострокові тематичні курси підвищення кваліфікації

 

Шановні колеги!

Керівники, педагоги закладів професійної освіти!

Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України ЗАВЕРШУЄ НАБІР НА КОРОТКОСТРОКОВІ ТЕМАТИЧНІ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ: «ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В ЗАКЛАДІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ» (РЕЄСТРАЦІЯ ДО 30 вересня 2022 року)

Реєстрація в навчальну групу за посиланням:

https://forms.gle/ArDYyUqb28WKjEhbA

Тематичні курси проходять за кошти фізичних та юридичних осіб.

Форма навчання: змішана.

Кількість годин: 30 годин, 1 кредит ЄКТС

Освітній процес організовується за допомогою хмарного сервісу Microsoft Teams платформи Office 365, LMS «Профосвіта» (режим доступу: profosvita.org), інформаційно-аналітичного ресурсу «Методична скарбничка», Консалтингового центру «Новітні педагогічні і виробничі технології».



вівторок, 13 вересня 2022 р.

Обласна конференція педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області

                13 вересня 2022 року педагоги ліцею взяли участь у обласній конференції педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької  області «ОСВІТА МОЖЛИВОСТЕЙ: НОВІ ГОРИЗОНТИ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОБЛАСТІ». Місце проведення: онлайн,  платформа Microsoft Teams.

Відкриваючи роботу конференції, Бурченко Лілія Іванівна, начальник відділу професійної освіти та ліцензування управління науки та інновацій Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації, привітала присутніх з початком навчального року та зазначила важливість якісної організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, висловила вдячність педагогічній спільноті профтехосвіти області за самовіддану працю у найважчий час для нашої країни.

Програма конференції була насиченою, виступи – актуальними та цікавими. На пленарному засіданні були розглянуті питання:

«Особливості організації освітнього процесу у 2022/2023 навчальному році у ЗП(ПТ)О області» – Микитюк Світлана Миколаївна, директор  Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області.

«Формування нових підходів до військово-патріотичного виховання в закладах професійної освіти» – Мірошниченко Катерина Борисівна, керівник Всеукраїнської Асоціації  працівників професійно-технічної освіти.

«Роль освітнього менеджменту в діяльності педагога ЗП(ПТ)О» – Братко Марія Василівна, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри освітології та психолого-педагогічних наук, Київський університет імені Бориса Грінченка, м. Київ.

«Оцінка затребуваності навичок успішності у межах проекту EU4skills «Кращі навички для сучасної України» – Гончарук Ірина Василівна, начальник відділу організації профорієнтації Чернівецького обласного центру зайнятості.

«Організація заходів з безпеки в освітньому середовищі» – Басараб Микола Миколайович, начальник сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області.

«Організація атестаційного процесу педагогічних працівників ЗП(ПТ)О у 2022-2023 навчальному році» – Бальон Марія Володимирівна, методист навчально-методичного центру дошкільної та початкової освіти  ІППО, секретар атестаційної комісії ІІІ рівня.

«Цифровий потік у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області» – Вишневська Світлана Андріївна, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області.

По завершенні пленарного засідання педагоги приєднались до  секційних інструктивно-методичних нарад.

Секція І. «Забезпечення педагогічних умов формування конкурентоздатних фахівців у ЗП(ПТ)О в 2022/2023 н.р.» (цільова група - заступники директорів з навчально-виробничої роботи, старші майстри,  заступники директорів з навчально-методичної роботи,  методисти ЗП(ПТ)О області та голови обласних методич-них об’єднань професійних напрямів).

Секція ІІ. «Особливості виховного процесу в ЗП(ПТ)О у 2022/2023 н.р.  Основні аспекти» (цільова група - заступники директорів з навчально-виховної роботи); «Організація роботи працівників психологічної служби у 2022/2023 н.р. Основні напрями діяльності» (цільова група – практичні психологи, соціальні педагоги).

Секція ІІІ. «Логістика провадження роботи працівників бібліотек ЗП(ПТ)О у 2022/2023н.р. Співпраця з громадськими бібліотеками м. Чернівці (цільова група – бібліотекарі).










вівторок, 6 вересня 2022 р.

До уваги педагогічних працівників!

 НМЦ ПТО у Чернівецькій області заплановано проведення онлайн-тренінгів “Діджитал-майстерки” з метою покращення цифрових навичок педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області.

 Навчання буде відбуватися один раз на тиждень (щосереди) з 16:00 до 18:00 протягом місяця. Початок навчання – 14 вересня 2022 р.

Структура діджитал-майстерок:

1. Допоміжні сервісами (швидкий скріншот, скорочувач URL-адрес,

шрифти, гарячі клавіші, QR-коди)

2. Сервіс Symbaloo у роботі викладача ЗП(ПТ)О

3. Сервіс Canva у роботі викладача ЗП(ПТ)О

4. Сервіс Wakelet у роботі викладача ЗП(ПТ)О

 

Просимо заповнити форму до 12.09.2022.

https://forms.gle/EkPbf8RZTz3L7URv9

До уваги педагогів!

 До уваги педагогічних працівників!

 Шановні колеги, зверніть увагу на "Порядок подання навчально-методичних матеріалів на розгляд навчально-методичної ради НМЦ ПТО у Чернівецькій області"