вівторок, 24 серпня 2021 р.

Ти у мене єдина! ЧПМЛ - найважливіші події

 

«Незалежне життя – ось де справжня мета!

Тільки вірний орел вільним птахом літа…

Тільки вірний орел своє щастя кує,

Тільки вірний народ і бере і дає.»

О. Олесь

            Тридцять років для історії людської цивілізації – це лише одна мить. Для України, з часу здобуття нею незалежності в 1991 р., ці тридцять років умістили цілу епоху, наповнену подіями і процесами доленосного значення. Нашій державі ще тільки 30 років – багато зроблено, але не менше роботи ще попереду.

            ЧПМЛ – молодий професійно-технічний заклад, який лише на чотири роки старший за нашу державу Україну, аналізує свої здобутки та досягнення в контексті загальнодержавних подій (найважливіші події).

            ЧПМЛ – сучасний заклад освіти, який для забезпечення потреб професійного навчання має 22 кабінети, з них 10 кабінетів професійно-технічного циклу, 9 майстерень, 3 лабораторії, два комп’ютерні класи, гуртожиток, автодром, спортивний зал, стадіон, бібліотеку, актовий зал, три легкових та чотири вантажних автомобілі. На даний час парк токарних та фрезерних станків, у тому числі з числовим програмним забезпеченням – найкращий в Чернівецькій області.

            Співпрацюють з ліцеєм підприємства-замовники кадрів: ВАТ «Денисівка», ТзОВ «Соляріс», ОКП «Інватранс», СТО «Шалогон», ЗАТ «Електро», ПП Кавуля С.В.

            На сьогодні Чернівецький професійний машинобудівний ліцей готує кваліфікованих робітників за професіями:

слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; водій автотранспортних засобів (категорії «В» і «С»);

оператор комп’ютерного набору; електромеханік з обслуговування та ремонту лічильно-обчислювальних машин;

електрогазозварник;

верстатник широкого профілю.

            Основна мета ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей» – розвивати здібності, інтереси, професійну кваліфікацію, адже якими б не були досконалими інструменти, завжди буде потрібна людина з «розумними» руками!

            В ліцеї працює високопрофесійний педагогічний колектив (18 викладачів і 17 майстрів виробничого навчання), з яких педагогічне звання «викладач-методист» мають семеро викладачів, «старший викладач» –  троє викладачів, педагогічне звання «майстер виробничого навчання ІІ категорії» мають шестеро майстрів, «майстер виробничого навчання І категорії» –  п’ятеро майстрів. Викладач  професійно-теоретичної підготовки Кавуля Т. Л. має звання «Заслужений працівник освіти України» (2016 р.). Нагрудним  знаком «Антон Макаренко» нагороджені двоє викладачів Борошенко Е. Я. та Кавуля Т. Л. (2011 р.). Дев’ять педагогічних працівників нагороджені нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти». Викладач професійно-теоретичної підготовки Попов А. Ф. є співавтором навчального посібника «Основи слюсарної справи», рекомендованого Міністерством освіти і науки України (вийшов з друку у 2020 р.).

            Адміністрація ліцею, педагогічний колектив створюють атмосферу співдружності та творчості, завдяки чому здобувачі освіти досягають успіхів як у навчанні, так і у різноманітних Всеукраїнських, обласних конкурсах, олімпіадах. А саме:

         Диплом ІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності слюсарів з ремонту автомобілів (Желик Максим).

         І місце  на обласному пісенному конкурсі “Чисті роси”; ІІІ місце на заключному етапі обласного пісенного конкурсу “Рідна пісня”; ІІІ місце на обласному конкурсі авторської пісні (Осачук Олександр).

         Диплом ІІІ ступеня Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Осачук Олександр).

         Диплом третього ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з історії України (Фока Ігор).

         Диплом ІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області з професії «Електрогазозварник» (Купчанко Максим).

         Два дипломи ІІІ ступеня, номінація вокал у фестивалі “Чисті роси” (Колотило Володимир, Влашинець Любомир).

         Диплом І ступеня, номінація “Літературна творчість” у фестивалі “Чисті роси” (Года Діана).

         Диплом ІІ ступеня, номінація “Література” у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості “Об’єднаймося, брати мої” (Года Діана).

         Два дипломи ІІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій (Гуйван Олександр, Лебідь Едуард).

         Диплом третього ступеня у регіональному етапі у конкурсу «WORLDSKILLS UKRAINE» у номінації “Зварювальні роботи” (випускник Павлюк Віталій).

         Диплом ІІ ступеня  на олімпіаді з креслення серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професій  «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» та «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» (Сирота Назарій).

            Завдяки ефективному раціональному використанню здоров’язберігаючих технологій  в освітньому процесі учнівської молоді ліцею, наші викладачі фізичного виховання (Куций П. П., Грищук А. С.), здобувачі освіти  є неодноразовими призерами, переможцями Всеукраїнських та обласних змагань з видів спорту серед ПТНЗ. Найвагоміші здобутки у спорті:

         І місце в обласному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в професійно-технічних навчальних закладах області (2015-2016 н.р.).         

         І місце в Обласних спортивних іграх учнівської молоді  професійної освіти                                                          (2017-2018 н.р.).

         І місце в Обласних спортивних іграх учнівської молоді  професійної освіти                                                          (2018-2019 н.р.).

         В обласних змаганнях серед ПТО з видів спорту здобувачі освіти  ліцею посіли за 2018, 2019р.: І-ше м. волейбол; І-ше м.  міні футбол; І-ше м. легка атлетика; І-ше м.  легкоатлетичний крос; І-ше м. баскетболу; І-ше м. Козацька наснага.

         Здобувачі освіти ліцею входять до збірних команд області з видів спорту та є їх основою, на чолі з керівником фізичного виховання Куцим П. П., гідно представляють область у Всеукраїнських спартакіадах серед ПТНЗ. Всеукраїнські змагання: І-ше м. волейбол (Всеукраїнська спартакіада серед ПТНЗ 2018р); ІІ-ге м. волейбол ( Всеукраїнська спартакіада серед ПТНЗ 2017р); ІІ-ге м. Козацька наснага ( Всеукраїнська спартакіада серед ПТНЗ 2018р); ІІ-ге м. Козацька наснага (Всеукраїнська спартакіада серед ПТНЗ 2019р); ІІ-ге м. фут зал ( Всеукраїнська спартакіада серед ПТНЗ 2018р); ІІІ-тє м. волейбол (Всеукраїнська спартакіада серед ПТНЗ 2019р); ІІІ-тє м. легка атлетика ( Всеукраїнська спартакіада серед ПТНЗ 2019р).

         Збірна команда області з волейболу в 2018 стала чемпіоном Всеукраїнської спартакіади серед ПТО, де восьми  учням ліцею було присвоєно звання «Кандидат  в майстри спорту».

         Чернівецька область стала призером  Всеукраїнських змагань з видів спорту та здобула І-ше м. у Всеукраїнській спартакіаді з видів спорту серед ПТНЗ (2019 р.)

         І місце в Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах України, номінація кращі заклади професійної (професійно-технічної) освіти (2019-2020 н.р.).

            Працюють в ліцеї і наші випускники: Калетник Р.В. – т.в.о. директора, Костинюк О.Е. – заступник директора з ВР, Доніка О.В., Марчук А.М., Сеник Б. П., Григоряк У. В., Іванова Д. – майстри виробничого навчання, Кушнірюк Л.В. – вихователь.

            Україна – це кожен із нас, і ми всі разом! Ми маємо своєю щоденною, наполегливою працею прославляти та збагачувати рідний край, свою батьківщину. І тому, стратегічною метою ліцею є створення найсприятливіших умов для саморозвитку та самореалізації особистості педагога і здобувача освіти, покращення матеріально-технічної бази, підготовка кваліфікованого робітника, конкурентоспроможного на ринку праці, підняття іміджу навчального закладу.

 

Святковий день – 24 серпня,

Так хочеться усмішок і пісень,

Бо Україна –  незалежна.

Запам'ятайте, люди, світлий день!

Здійснилась давня заповітна мрія,

Бажання і надія поколінь.

Це почуття свободи серце гріє

І піднімає думи височінь.

Давайте ж станемо пліч-о-пліч всі,

Щоб славу України відродити.

Щоб дружно жити, в радості й згоді,

Ми України сестри й брати.







Немає коментарів:

Дописати коментар