четвер, 27 лютого 2020 р.

Творчі звіти колег


     Творчий звіт педагогічних працівників – альтернативна форма оцінки професіоналізму та результативності роботи, одна з форм дослідження та аналізу своєї роботи протягом міжатестаційного періоду.
       Протягом цього тижня про свою роботу в міжатестаційний період на засіданні методичної комісії звітували викладач професійно-теоретичної підготовки Попов А. Ф. та майстер виробничого навчання Марчук В. М., а викладач професійно-теоретичної підготовки Бігальський Б. А. та методист Попова С. М. – на засіданні методичної ради. Попов А. Ф. та Бігальський Б. А. представили колегам презентації, з допомогою яких розповіли про свої здобутки, педагогічну проблему, над якою працювали упродовж п’яти років, про основні методи, прийоми й форми організації навчальної діяльності, які використовують під час проведення уроків та в позаурочній роботі. Попова С. М. представила колегам кейс методиста, матеріали віртуального методичного кабінету, напрацювання, зібрані у методичному кабінеті. Марчук В. М. розповів про свої досягнення та здобутки під час проведення уроків виробничого навчання.
            Колегам успішної атестації!











пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

Диктант національної єдності


21 лютого в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. З нагоди святкування цього дня в ліцеї був написаний диктант національної єдності «Мова кожного етносу – неповторна і своя». Мета диктанту – збереження культурної спадщини народів світу, виховання любові до рідної мови у молоді.




четвер, 20 лютого 2020 р.

Випуск відеогазети ЧПМЛ "Калейдоскоп" до Міжнародного дня рідної мови


Мова – це оберіг нації


    Рідна мова - це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними  надбаннями.
    20 лютого 2020 року, напередодні Міжнародного дня рідної мови, викладач української мови і літератури Борошенко Е. Я. провела урок «Мова – це оберіг нації». Здобувачі освіти пригадали історію виникнення свята, яке є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об`єднала спільна історична доля. Говорили про мову як одне з багатьох див, створених людьми, що вона є душею народу. І людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, його мову. Знання мови народу, серед якого ти живеш – ознака культурної, освіченої людини, знання рідної мови – святий обов’язок  кожного. 

У кожної квіточки інша краса.
Свій голос в малої пташини.
У кожної мови – Вселенська душа,
Бо слово від Бога в людини.
У кожної пісні є гарні слова,
У кожної мови – перлини.
І кажуть, що хліб – усьому голова,
Що мова – то розум людини.
А рідна живою рікою струмить,
Зеленим барвіночком в’ється.
Від рідної мови і серце щемить,
Коли вона пташкою б’ється.
Я нею радію, журюсь і мовчу,
Запалюю нею у церкві свічу,
Молитву шепочу за маму,
За те, що ненависті в серці нема,
Що день починається знову,
За те, що лишилась собою сама,
За рідну, незраджену мову.
Л. Бойко











середа, 19 лютого 2020 р.

Учасники конкурсу "Патріот"


 Патріотизм подібно до любові, керує людською свідомістю, спонукаючи робити великі і малі вчинки в ім'я своєї Батьківщини. Патріот живе у єдності зі своїм народом. Патріотизм є одним із найсуттєвіших показників моральності людини, він охоплює емоційно-моральне, дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної землі, своєї нації, матеріальних і духовних надбань суспільства. Патріотичні почуття молоді засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сім'ї, батьківського дому, рідного міста, села), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов'язаним з ними.
19 лютого 2020 року здобувачі освіти ліцею стали учасниками ХІ Всеукраїнського конкурсу з  українознавства «Патріот». Викладач української мови і літератури Борошенко Е. Я. ознайомила учасників з правилами та умовами проведення конкурсу. Еріка Ярославівна побажала успіхів  і всі з гарним настроєм приступили до роботи. Завдання виконанні. З нетерпінням чекаємо хороших результатів…







четвер, 13 лютого 2020 р.

Молодіжно-розважальна програма «Кохання по-українськи»


       Символом українського кохання завше була душа, точніше – серце. Кохання – це таємниця, а любов – це ключ від неї. Як правило, кохання закінчується тоді, коли втрачається його загадковість і неповторність. Кохання – то почуття, якого завжди бракує, це стан душі, якого прагнеш, мрія, якою живеш вічно. Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято – свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення.
     13 лютого 2020 року, напередодні Дня закоханих, в актовій залі ліцею  зібрались працівники та учні на молодіжно-розважальну програму «Кохання по-українськи». Присутні мали змогу помандрувати країною любові, українськими святами Кохання, які налічують не одне тисячоліття і відзначаються протягом усього року (свято Рожаниць, Івана Купала, День Святих Петра і Февронії, Покрови). Питання «Де знайти свою половинку?» завжди актуальне. І саме сьогодні, на святі, четверо дівчат та хлопців «шукали свою половинку». Ведучі допомагали парам дізнатися більше один про одного і зробити свій вибір. Задавали  питання, проводили конкурси. В результаті веселої, дотепної гри співпали три пари, які довели, що кохати – це значить творити.
     Організували свято педагогічні працівники  Скларенко О.Т., Бреник Г.В., Федірчик Л.Я., Дудар В.Д., художник Григорець А.В., та учні ліцею.













середа, 12 лютого 2020 р.

Нові горизонти точних наук

 Математика, фізика, хімія, біологія, інформатика, географія  є одними із головних рушійних сил науково-технічного прогресу людства. В свій час німецький математик Е. Ділман сказав: «Неук у математиці – стає якоюсь мірою чужинцем у нашому світі». Сьогодні ми вже вступили в нове століття, яке спеціалісти часто називають інформаційним, комп’ютерним. Зі стрімким розвитком науки та технологій постіндустріальне суспільство перетворюється на інформаційне.
     І саме для підняття рейтингу та  зацікавленості предметами природничо-математичного циклу, 12 лютого 2020 року, в рамках предметного тижня в ліцеї відбулась учнівська конференція «Нові горизонти точних наук». Готували захід викладачі Федірчик Л.Я., Калетник Р.В., Козак С.М., Киселиця І.М., Добрянський С.І. та здобувачі освіти Саїн Ю., Гуйван О.,  Петрюк Д., Гаврилюк В., Голунга В. Виступи були змістовними, різноплановими супроводжувались мультимедійними презентаціями. Доповненням були цікаві відео.  
   Людина приходить в цей прекрасний світ, щоб пізнати його, проявити себе в ньому, удосконалюючи його. Процес пізнання людиною не стоїть на місці, він постійно рухається вперед. Будь-яка діяльність людини потребує знань, умінь, навичок, досвіду, які постійно розвиваються. І тому базовими знаннями з природничо-математичних дисциплін повинен володіти кожен.