середа, 30 січня 2019 р.

Герої Крут – в пам’яті нащадків


        30 січня 2019 року майстер виробничого навчання Сікун І.М. провела урок мужності «Герої Крут – в пам’яті нащадків». Захід відбувся з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та її героїв. Битва під Крутами увійшла в історію як символ патріотизму, символ жертовності в боротьбі за незалежність України. День вшанування пам’яті полеглих під Крутами, не втрачає значимості, навіть, з огляду на віддаленість події.
Під Крутами сльози, зітхання тяжке…
І як же це сталось, здатний хто на таке?
Стало каменем серце отут біля Круг
І заповідь божа затоптана в бруд.
А заповідь п’ята каже: «Не вбий!»
То хто ж породив тебе, кате людський?
Під Крутами вбивство, під Кругами гнів…
І все пам’ятаю через тисячі днів.
І пам’яті свічка горить не згаса
І 300 сердець – наша гордість, краса.
Під Крутами квіти, «Реквієм» спів…
Пам’ятай, Україно, патріотів синів!






Засідання методичного об’єднання викладачів української мови та літератури


30  січня 2019 року відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру ПТО у Чернівецькій області на базі ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей» було проведено засідання методичного об’єднання викладачів української мови та літератури з проблеми «Роль кооперативних технологій у формуванні комунікативних компетенцій».
Микитюк С.М., директор НМЦ ПТО в Чернівецькій області, відкрила засідання, привітала учасників.  Світлана Миколаївна акцентувала увагу на концептуальних засадах реформування  професійної освіти України, на створенні ефективної системи професійної  освіти та навчання  як основи економічного добробуту держави, сталого розвитку суспільства. Зауважила, що вмотивовані активні здобувачі кваліфікацій, які прагнуть неперервного професійного розвитку, самореалізації та кар'єрного зростання – очікуваний результат реформування.
Директор ліцею Марчук М.В. привітав гостей та презентував навчальний заклад.
Марич Л.В., голова методичного об’єднання викладачів української мови та літератури, виступила з доповіддю «Роль кооперативних технологій у формуванні комунікативних компетенцій учнів».
Практику застосування кооперативних технологій учасники обласного об’єднання мали змогу побачити на відкритому уроці, який провела викладач української мови та літератури ліцею Борошенко Е.Я. Тема уроку: «Остап Вишня – поет полювання».  Всі присутні поринули у світ усмішок Остапа Вишні. Учні визначили авторський стиль письменника та жанрову своєрідність створених ним текстів, помилувались разом із автором природою нашого краю, навчились у письменника тонкощам риболовлі та полювання.
Унгурян І.К., тренер НУШ, доцент кафедри педагогіки, психології та управління освітою ІППОЧО, виступом «НУШ як простір для формування ключових компетентностей здобувачів освіти» продовжила роботу методичного об’єднання. Також Ірина Корнеліївна провела фрагмент тренінгового заняття «Компетентнісний підхід: переваги та ризики запровадження».
Жукотинська В.Д., методист НМЦ ПТО, підсумувала роботу засідання обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури. Побажала подальшої творчої співпраці.





















понеділок, 21 січня 2019 р.

Національна єдність – запорука державності України


День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Наші співвітчизники завжди прагли єдності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.
Сьогодні, 21 січня 2018 року, з метою прищеплення поваги до минулого Батьківщини, виховання національної свідомості та почуття гідності бути громадянином  України, любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності, викладач історії Боднар Н.М. провела для учнів-першокурсників ліцею відкритий урок-роздум «Національна єдність – запорука державності України». Під час уроку учні з’ясували, яке значення має «соборність» для нас – українців, пригадали історичні події далеких років. Викладач наголосила, що сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є як ніколи актуальною. Бійці в зоні АТО відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники 100 років тому. Учні та викладачі по завершені уроку символічно продемонстрували державну єдність, утворивши живий ланцюг.










середа, 16 січня 2019 р.

Продуктивне навчання як основа стратегії розвитку інноваційної особистості


Вступаючи у доросле життя, молоді люди стикаються з великою кількістю проблем. Зовсім непросто підростаючому поколінню входити в нові життєві умови. Знання стають найважливішим знаряддям ХХІ століття. Ситуація, що склалася на ринку праці, вимагає від особистості певних якостей. Система освіти  має формувати професійний  універсалізм – здатність змінювати сфери і способи діяльності. І саме продуктивне навчання забезпечує засвоєння знань та умінь, володіючи якими молода людина знаходить підґрунтя для свого подальшого життя.
       «Продуктивне навчання як основа стратегії розвитку інноваційної особистості» – саме такою була тема семінару з елементами тренінгу, організованого методистом ліцею Поповою С.М., який відбувся 16 січня 2019 року. Епіграфом заходу було обрано слова Альберта Ейнштейна «Освіта – це не заучування фактів, а тренування мозку мислити…». Методист зауважила, що сьогодні учень повинен вийти із навчального закладу з певним результатом, до того ж ефективним. Він має вміти здобувати знання самостійно. Викладач, майстер виробничого навчання  має стати консультантом, який використовує свої здібності, для того щоб ініціювати, розвивати, супроводжувати й оцінювати індивідуальні  навчальні процеси та допомагати учневі самостійно формувати особисті способи навчання. Методи продуктивного навчання для педагогів нашого закладу не нові. Своїм досвідом поділились: викладач професійно-теоретичної підготовки Бігальський Б.А. «Метод продуктивного навчання як складова навчальних технологій»; викладач математики Федірчик Л.Я. «Впровадження технології продуктивного навчання на уроках математики»; майстер виробничого навчання Герасим’юк Г.А «Використання методів продуктивного навчання під час вступного, поточного та заключного інструктажів»; майстер виробничого навчання Доніка О.В. «Продуктивне навчання – невід’ємна складова уроку виробничого навчання».
          Методистом було запропоновано вправи: «Кольорові автомобілі» – сприяла невимушеній атмосфері, виконавши вправу «Портрет сучасного підлітка» учасники, працюючи в групах, охарактеризували сучасних підлітків, а написанням синквейну – узагальнили почуте. На завершення, виконавши вправу «Побажання», викладачі та майстри обмінялись листівками-календарями.