середа, 31 жовтня 2018 р.

Засідання Школи педагогічної майстерності майстрів в/н

   Сучасність висуває високі вимоги до педагога-майстра. Ринок праці все більше вимагає кваліфікованих, досвідчених людей, здібних як до фізичної, так і до розумової праці, до активної діяльності на підприємстві. І ці вимоги до спеціалістів та кваліфікованих робітничих кадрів постійно зростають. Основною вимогою сьогоднішнього дня є підвищення якості підготовки майбутніх робітників. Виконання системою профтехосвіти цієї задачі в значній мірі залежить від подальшого підвищення та укріплення ролі майстра виробничого навчання – основного вчителя професії і вихователя молодих кваліфікованих робітників. Майстер – центральна фігура навчального процесу в професійно-технічному навчальному закладі. І тому, постійне вдосконалення професійної майстерності майстра виробничого навчання, є головною умовою подальшого підвищення якості навчально-виробничої роботи. Однією з ефективних форм підвищення професійної майстерності є Школа педагогічної майстерності.
       31 жовтня 2018 року в ліцеї відбулось чергове засідання Школи педагогічної майстерності майстрів виробничого навчання, яке провів досвідчений майстер Герасим’юк Г.А. (керівник Школи). Розглядались такі питання: особливості впровадження стандартів професійної освіти на основі компетентностей, вивчення індивідуальних особливостей учнів, їх інтересів та потреб. Присутні активно включились в обговорення, обмінялись думками.
    У засіданні взяли участь заступник директора з НМР Калетник Р.В., старший майстер Федорович Е.Л., голова методичної комісії слюсарів з ремонту автомобілів Кавуля Т.Л. та методист ліцею Попова С.М.





     

понеділок, 29 жовтня 2018 р.

Відкритий урок до Дня автомобіліста


«День автомобіліста і дорожника» – національне професійне свято працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства, який відзначається в Україні щорічно в останню неділю жовтня. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства…» згідно з Указом Президента України «Про День автомобіліста і дорожника» від 13 жовтня 1993 року № 452/93.

Саме до Дня автомобіліста, сьогодні 29 жовтня 2018 року, викладач професійно-теоретичної підготовки Кавуля Т.Л. провів відкритий урок у групі № 26 на тему «Будова сучасних автомобілів і автобусів (КШМ, ГРМ)». Мета уроку: навчити учнів проводити правильний відбір та визначення назв деталей, закріплення матеріалу з раніше пройдених тем спецтехнології. Використання ланкового методу сприяло розвитку технічного, аналітичного мислення, самостійності і вияву навиків самоконтролю. Працювало п’ять ланок. Кожна отримала завдання: що за деталь у них на столі, з якої теми, призначення даної деталі. На уроці реалізовувались міжпредметні зв’язки з охороною праці, матеріалознавством, допусками та технічними вимірами, виробничим навчанням. До цієї події Кавуля Т.Л. разом з учнями започаткували роботу експрес-клубу «Плат».












пʼятниця, 26 жовтня 2018 р.

Тиждень знань з безпеки життєдіяльності


   З метою пропаганди здорового активного способу життя, вивчення і використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності, попередження травматизму дітей при виникненні різного роду надзвичайних ситуацій в ліцеї, з 22 по 26 жовтня  пройшов тиждень знань з безпеки життєдіяльності.
     В рамках тижня були проведені ряд заходів з БЖД: практичне заняття на тему: «Евакуація учнів з гуртожитку при виявленні небезпечної пожежної ситуації»; перегляд відеороликів «Правила безпечної поведінки при пожежній небезпеці», «Сучасні проблеми безпеки життєдіяльності», «Безпека та загрози».
     Цікавою та корисною була лекція «Здоровий спосіб життя», яку провела викладач фізичного виховання Грищук А.С. Виступ супроводжував перегляд відеороликів.
     Медичний працівник ліцею Гнеп Г.В. розповіла та продемонструвала учням надання першої допомоги при опіках.
    Працівники психологічної служби ліцею Семенчук Н.В. та Падурару А.Д. провели годину спілкування.  Окрім інформаційних повідомлень, перегляду презентації учні та учениці також мали можливість поспілкуватися з інспектором ювенальної превенції Садгірського відділення поліції ЧВП ГУНП в Чернівецькій області старшим лейтенантом поліції Синицею-Цибуляк А.М. і лейтенантом поліції Садгірського відділення поліції ЧВП ГУНП в Чернівецькій області Заришняком П.В.
    Хол ліцею прикрасили стіннівки учнів на тему «Тютюнопаління – загроза для здоров’я і життя людини». Учні проявили старанність, винахідливість, творчість, тому стіннівки видались на славу і спонукали до роздумів «Чи варто палити?».











вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Чернівецькі адреси Ольги Кобилянської


    22 жовтня 2018 року учні груп № 11, 16 разом з викладачем української мови та літератури, класним керівником, майстрами виробничого навчання пройшлися Чернівецькими адресами Ольги Кобилянської.
  Місця народження і життя видатних творчих особистостей завжди приваблюють шанувальників культури.
      Ользі Кобилянській у своєму житті довелося мешкати в різних оселях і в Чернівцях, і поза межами міста. Про те, в яких обставинах осмислювалися і народжувалися її твори, з ким зустрічалася і спілкувалася в домашніх умовах видатна буковинка та багато іншого- пізнавального – довідались із цікавої та змістовної розповіді екскурсовода учні ліцею.







понеділок, 22 жовтня 2018 р.

Триває І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із загальноосвітніх предметів

   З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді, на виконання наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, в ліцеї проводиться І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із загальноосвітніх предметів.
   Сьогодні, 22 жовтня 2018 року, відбулась олімпіада з інформаційних технологій. Викладачі інформатики Калетник Р.В., Федірчик Л.Я, ознайомили учнів з умовами проведення олімпіади. Побажали успіхів учасникам.
     Не дивлячись на те, що це тільки перший тур, усі  учасники відповідально поставились до олімпіади, з зацікавленням виконували завдання. 






                           

четвер, 18 жовтня 2018 р.

«Шевченків світ… Що ми про нього знаємо?»


   З метою піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищення рівня загальної мовної культури, виховання почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, вшанування Великого Кобзаря, 18 жовтня 2018 року, в ліцеї відбулося відкриття ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
      З вітальним словом до учасників конкурсу звернувся заступник директора з НМР Калетник Р.В.
     Викладач української мови і літератури Борошенко Е.Я. спершу провела інтелектуальну гру «Шевченків світ… Що ми про нього знаємо?», а потім учасники конкурсу працювали над таким завданням: «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю! (Т.Шевченко).        Ці закличні слова, написані нашим геніальним поетом Т.Г.Шевченком ще 1845 року, не втрачають свого значення й сьогодні.
    Продовжте розвиток цієї теми, висловивши свої міркування з посиланнями на прочитані твори Великого Кобзаря».









Чергове засідання методичної комісії


18 жовтня 2018 року відбулося чергове засідання методичної комісії гуманітарного циклу і суспільних предметів. Тема засідання - «Навчання української мови: сучасний стан проблем». 
Голова методичної комісії Борошенко Е.Я. провела аналіз  результатів ДПА 2018 року та результатів контрольних замірів за курс школи. Також Еріка Ярославівна  запропонувала заходи щодо ліквідації прогалин у знаннях учнів. У засіданні взяли участь заступник директора з НМР Калетник Р.В. та методист ліцею Попова С.М.




Відкритий урок з предмету «Технології»


     Початок XXI століття - це час глобальних змін, що охоплюють всі сфери життя людини: політика, економіка, наука, культура та, звичайно, освіта. Освіта призначена для виховання людини нового покоління - вільної, активної, творчої особистості, що живе в гармонії з оточуючими світом і усвідомлює свою відповідальність перед ним. І саме предмет «Технології» – це предмет, який значною мірою з-поміж інших дисциплін дає змогу активно розвивати творчу молоду особистість.
     Сьогодні, 18 жовтня 2018 року, викладач Калетник Р.В. провів відкритий урок з предмету «Технології». Численна кількість нестандартних проблем, що періодично постають перед суспільством, з одного боку, і вічне прагнення людини до інновацій, з іншого, пояснюють багаточисельні розробки методів творчого мислення. Життя невпинно ставить завдання для творчості й спонукає людину знову й знову шукати шляхи в незнане, здійснювати відкриття. Тому тема уроку «Методи творчого та критичного мислення в проектній технології» є надзвичайно актуальною.
       Під час актуалізації знань демонструвалися творчі роботи. Тематика була підібрана цікава, пов’язана із життям. А під час вивчення нового матеріалу учні працювали в групах, освоювали метод «мозкового штурму». Адже методи творчого мислення саме й дозволяють розвивати якості творчої особистості.