четвер, 26 квітня 2018 р.

Атестація педагогів


  26 квітня 2018 року атестаційною комісією Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, що працювала на базі бібліотеки Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», були проатестовані педагогічні працівники Чернівецького професійного машинобудівного ліцею.
     Директор ліцею Марчук М.В. представив роботу колег за міжатестаційний період. Педагоги ліцею успішно склали «іспит». Результат атестації:
- відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «старший викладач» - викладачу зарубіжної літератури Танас Н.І.;
- відповідність раніше встановленому 14 тарифному розряду та педагогічному званню «майстер виробничого навчання І категорії» майстрам в/н Скляренко О.Т. та Осачуку Ш.Г.;
- присвоєння педагогічного звання «майстер виробничого навчання ІІ категорії» майстру в/н Геряку Я.М. та майстру в/н з практичного водіння Каланчі В.Г..;
- присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» викладачу фізичного виховання Грищук А.С., професійно-теоретичної підготовки Геряк Г.Т. та викладачу загальнопрофесійної підготовки Поповій С.М.


Чорнобиль: 32 роки поспіль

       Сьогодні виповнилося 32 роки з дня найбільшої ядерної катастрофи в історії людства. В ніч з 25 на 26 квітня 1986 року на запущеній в експлуатацію в 1977 році Чорнобильській атомній електростанції, в декількох кілометрах від Прип'яті, стався вибух, який зруйнував реактор четвертого енергоблоку. Чорнобильська аварія забрала величезну кількість життів, а її наслідки були жахливими не тільки для України, але і практично для всього світу.
       З метою донесення до свідомості учнів масштабів чорнобильської трагедії, виховання шанобливого ставлення до учасників боротьби з ядерною стихією, почуття співчутливості, сприйняття чужої біди, чужого болю як власного, в ліцеї було проведено ряд заходів.
        Чорнобиль... Нині це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль. Такими словами викладач математики, класний керівник Федірчик Л.Я. розпочала урок-реквієм «Чорнобиль не має минулого» у групі № 11. Розповідь викладача, переглянуті відео торкнулись дитячих душ.
      Про те, що наслідки Чорнобиля ще довго відчуватимуть і сучасники, і прийдешні покоління наголосила викладач хімії, класний керівник Козак С.М. на уроці «Чорнобиль: 32 роки поспіль» у групі № 16. Викиди в атмосферу значної кількості радіоактивних матеріалів, забруднення повітря, ґрунтів, вод, загроза здоров’ю людей – такі наслідки аварії. Викладач зауважила, що для того, щоб Земля самовідновилась, потрібні сотні і тисячі років, адже період напіврозпаду радіоактивного елемента плутонію становить 24 000 років.
      Класний керівник Скляренко О.Т. провела у групі № 21 виховну годину «Дзвони Чорнобиля». Під час заходу викладач з учнями дійшли висновку, що 26 квітня – це день, коли кожна людина повинна поставити перед собою питання : «Хто я? Для чого живу на цьому світі? Як живу? Чим можу допомогти іншим людям?»
           Класний керівник Бігальський Б.А. провів бесіду  «Чорнобильська катастрофа» в групі № 26, де згадали ліквідаторів наслідків аварії, їх подвиг. Учні переглянули відеоролики і з’ясували, які уроки винесло людство з чорнобильської трагедії.
           Ми, люди, маємо ціннісно ставитись до Землі, людей, самих себе. Земля – наш єдиний спільний дім, відповідальність за нього лежить на кожному з нас.












         

понеділок, 23 квітня 2018 р.

Тиждень електрогазозварників


З 17 по 20 квітня 2018 року у ліцеї проходив фаховий тиждень серед учнів групи № 7, які навчаються за професією «Електрогазозварник».

Тиждень розпочався екскурсією на підприємство ТзОВ «Білком ЛТД». На підприємстві учні ознайомились з технологією виготовлення твердопаливних газових котлів.
Було продемонстровано обладнання для зварювання і показано процес виконання зварних швів.
18 квітня проходив перший тур конкурсу – теоретична частина. Учні виконували тестові завдання у комп’ютерному класі.
19 квітня проходив другий тур конкурсу – практична частина. Учні виконували в виробничій майстерні зварювання виробу «Резервуар зварний». Зварювання виробу охоплювало всі види швів. Всі учасники конкурсу успішно справились із завданням.
Переможцями стали:
І місце – Оштинарь Віталій;
ІІ місце – Нагорняк Микола;
ІІІ місце – Оштинарь Володимир.
Завершився тиждень засіданням методичної комісії, на якому було підведено підсумки проведення фахового тижня зварників.














пʼятниця, 20 квітня 2018 р.

Школа розвитку професійної компетентності методистів ПТНЗ області

     Сьогодні, 20 квітня 2018 року, завершився перший етап роботи Школи розвитку професійної компетентності методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в міжкурсовий період підвищення кваліфікації. Етап – ціннісно-мотиваційний, в очній формі, проходив з 16 по 20 квітня на базі методичного кабінету Державного професійно-технічного навчального закладу «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг».
     Основним завданням професійно-технічного закладу є підготовка спеціалістів, які володіють професійною компетентністю, навичками швидкої адаптації до умов неперервного оновлення виробництва, здатних до постійного самовдосконалення, зацікавлених у професійному зростанні шляхом поліпшення своєї фахової підготовки. І саме педагогічним працівникам професійної школи належить ключова роль у підготовці конкурентоспроможних робітників. Педагогічні працівники постійно мають впроваджувати у практику своєї роботи освітні нововведення. Сьогодні відчутно зростає роль методичної служби, яка покликана раціонально та оперативно використовувати інноваційні форми та методи навчання і виховання.
           Керівник Школи розвитку професійної компетентності методистів  закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, Євдокія Іванівна Горбан, аспірант Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, методист вищої категорії, тренер Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області організувала заняття у формі тренінгів.
      Тренінг – це особлива форма навчання, під час якої людина максимально оволодіває новими знаннями, отримує нові навички, переглядає власні цінності та пріоритети, коригує, удосконалює та розвиває певні якості та властивості своєї особистості.
       Тиждень видався надзвичайно насиченим. Професіоналізм та творчий підхід керівника Школи сприяли плідній роботі учасників. Процес навчання був цікавим, не обтяжливим, цьому сприяли перегляд відеороликів, виконання найрізноманітніших вправ. Інформація сприймалась легко, спілкування було плідним. Результат – позитивні емоції, гарне товариство, набутті знання для подальшої роботи.
Детальніше про тренінг читати на сайті НМЦ ПТО у Чернівецькій області