понеділок, 29 січня 2018 р.

Жертовний шлях до мрії

Крути – наша гордість і слава,
Там соколи юні у вічність пішли.
На клич молодої держави,
Піднялися вірні сини.
Грудьми у нерівному бої,
Спинили червону орду,
З честю впали герої,
За Україну свою.
На жертовню поклали,
Свої молодії життя.
Приклад відваги подали,
Слава героїв жива!
Михайло Зельман (Лісовий)
Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Української держави, а 29 січня 1918р. – Днем національної трагедії.
        Потяги, проходячи повз цю маленьку станцію, стишують хід, а в день коли сталася трагедія, тривожно сигналять. Немов будять приспану й присипану порохом забуття нашу пам’ять про тих, хто загинув у цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави.
      «Передчасно зів’ялий цвіт, юні романтики…» такими словами викладач історії Чернівецького професійного машинобудівного ліцею, Боднар Н.М. розпочала 29 січня 2018 року Урок Мужності «Жертовний шлях до мрії», який був проведений для учнів ліцею в актовій залі.
            Декламуючи вірші, переглядаючи відеоролики, учні подумки пройшли важкий шлях Героїв Крут. Присутні на уроці учні, викладачі, майстри виробничого навчання вшанували пам’ять загиблих студентів хвилиною мовчання. Учні разом із викладачем запалили свічки, розкладені у формі тризуба, в пам'ять загиблих у боротьбі за утвердження незалежної України юнаків.

Кажуть, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього. Ми повинні знати свою історію.  Історію, яка  полита кров’ю і сльозами. Подвиг Крутянців навічно залишиться в історії як символ національної честі, патріотизму та нескореного духу нашої нації. Саме тепер нам стає більш зрозумілим подвиг київських студентів. І подвиг сьогоднішніх воїнів, які ціною власного життя відстоюють незалежність своєї землі. Настав той час, коли українці повинні сказати всьому світу — ми сильна нація, ми вистоїмо. Адже сила українського народу у його єдності, цілісності, рішучості та вірі.











понеділок, 22 січня 2018 р.

День Соборності України

      22 січня наш народ відзначає дві важливі події української історії: проголошення незалежності першої у ХХ столітті української держави – Української Народної Республіки (1918) та проголошення через рік Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки (1919). На сьогодні проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною. Завжди наші співвітчизники прагли єдності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

            Саме з нагоди цих подій, сьогодні, викладач історії Боднар Н.М. провела інформаційну годину «Цей день в історії. 22 січня День Соборності України» для учнів 27, 31 навчальних груп з переглядом тематичних відеороликів. Метою заходу було поглиблення знань про ці історичні факти, виховання національної свідомості, поваги до Батьківщини, усвідомлення, що тільки у єдності сила українського народу. 





середа, 10 січня 2018 р.

Професійно-педагогічний імідж викладача та майстра виробничого навчання

    Професія вчителя, педагога – одна з найпочесніших та найвідповідальніших. Можна сказати, що педагог створює майбутнє країни, від його компетентності багато в чому залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління, його переконання, світогляд, моральні якості. Викладачі, майстри виробничого навчання – це люди, які постійно перебувають під пильною увагою колег, учнів та батьків. Саме тому однією з складових педагогічної моделі сучасного вчителя є створення іміджу педагога нової формації – особистості, здатної до активної педагогічної творчості та постійного самовдосконалення.
       З метою більш глибшого розуміння поняття іміджу та його складових, залучення педагогів до обговорення питань його ефективного формування, 10 січня 2018 року в ліцеї відбувся семінар з елементами тренінгу на тему «Професійно-педагогічний імідж викладача та майстра виробничого навчання. Основні компетентності викладача та майстра», організований методистом Поповою С.М. Під час заходу розглянулись такі питання: «Імідж – одна із складових загальнокультурної компетентності педагога» (методист Попова С.М.); «Пріоритетні якості, що формують позитивний імідж майстра виробничого навчання» (майстер виробничого навчання Харіна М.І.); «Професійна компетентність викладача іноземних мов» (викладач іноземних мов Бучацька Л.І.). Присутні на заході викладачі та майстри виробничого навчання активно долучились до обговорення даних питань.                   Методистом було запропоновано вправи: «Привітання» (забезпечення вільного спілкування та створення позитивного настрою); «Оплески» (кожен побачив, що має риси та властивості, які є показниками професійної компетентності і заслуговує на оплески); «Крок до успіху»  (учасники спільно виклали «доріжку професійної майстерності», де кожен зробив свій «крок до успіху»).

    Переглянуті відео «Притча про важливість професії вчителя», «Сучасний вчитель» та «Крила» надихнули присутніх на роздуми про важливість професії педагога.