вівторок, 27 травня 2025 р.

Урок виробничого навчання в слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів

         Виробниче навчання є невід'ємною частиною професійної освіти та підготовки кваліфікованих робітників. Воно допомагає здобувачам освіти закріпити теоретичні знання, розвинути практичні навички та сформувати професійну майстерність.

27 травня 2025 року, майстер виробничого навчання Герасим’юк Григорій провів відкритий урок виробничого навчання у групі №2, професія «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Тема уроку: Технічне обслуговування системи змащення двигунів автомобілів. Тип уроку: урок комплексного застосування знань, умінь, навичок при виконанні навчально-виробничих робіт.

Роль майстра виробничого навчання на уроці є особливою – він показує виробничі прийоми, які формують у здобувачів освіти точні й конкретні способи виконання трудових дій, учні відпрацьовують трудові прийоми, характерні їх поєднання, оволодівають сучасними способами виконання робіт, засвоюючи професійні знання та вміння під час виконання виробничих завдань. Після проведеного вступного інструктажу, повторення правил з охорони праці, здобувачі освіти під керівництвом Григорія Архиповича приступили до технічного обслуговування системи змащення двигунів автомобілів. Результат –  проведено заміну оливи автомобілів Ford Focus 1,6 TDCI; Ford Fusion 1,4 бензин; Daewoo Lanos 1,5. 

Майстер виробничого навчання – ключова фігура у системі професійної освіти, від його професійності залежить підготовка  висококваліфікованих робітників. І сьогодні присутні на уроці мали можливість побачити роботу педагога-професіонала та співпрацю здобувачів освіти  з майстром виробничого навчання.

https://youtu.be/H8OxkER_BC8 Вступний інструктаж

https://youtu.be/5T9d5vzfQhs Поточний інструктаж








 

четвер, 15 травня 2025 р.

День вишиванки 2025

     Відео заходу

Сьогодні – 15 травня, день, що поєднав у собі дві глибокі події: День вишиванки – свято нашої національної гордості, і  Міжнародний день сім’ї – день родинного тепла, єдності та підтримки. Ми, українці, тримаємося за родину, за традиції, за Україну. Сьогодні вишиванка – це більше, ніж краса. Це – броня, це – молитва, це – символ нескореності. Ми одягаємо її не лише з любові до традиції, а й як знак єдності, пам’яті й віри.

Сім’я – це тил. Вишиванка – це оберіг. Україна – це дім.

            Здобувачі освіти і працівники зібрались дружньою ліцейною родиною в актовій залі на захід «Не забувайте про своє коріння». Т.в.о. директора Калетник Руслан привітав присутніх, зазначив, що ми є – українці, сильні серцем, незламні духом. Вишиванка – це ніби обійми нашої родини, зашиті в орнаменти. Це пам’ять про тих, хто був до нас, і віра в тих, хто буде після нас. Закликав присутніх шанувати рідне і пам’ятати: сильна родина – це сильна Україна. А вишиванка – це її серце.

Руслан Вікторович вручив дипломи здобувачам освіти учасникам конкурсу «Професійний талант року 2025»: Унгурян Анюті (група №16), Буханову Михайлу (група №21), Кривому Стефану (група №11), Бендику Станіславу(група №11), Крименецькій Марині (група №11),  Жар Віталію (група №11). Подяку за технічну підтримку конкурсу Бровчуку Святославу здобувачу освіти групи №11.  Вручив диплом І ступеня Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) переможниці III (II) етапу XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика Джелеп Антоніні, здобувачці освіти групи № 21.

 Ну і не обійшлось без частування. Від профспілкового комітету всіх присутніх пригостили солодощами.

Тож нехай сьогоднішнє свято стане ще одним нагадуванням про те, якими сильними, красивими й незламними ми є. Святкуймо разом, з гордістю в серці і вірою в Перемогу!

Зі святом, друзі! З Днем вишиванки, з Днем сім’ї! Дякуємо Збройним Силам України!



середа, 14 травня 2025 р.

Участь у обласному методичному об’єднанні викладачів предмета «Захист України»

         14 травня 2025 року, в рамках Декади професійної освіти Чернівецької області, у онлайн-режимі було проведено обласне  методичне об’єднання  викладачів предмета «Захист України»   ЗП(ПТ)О  у Чернівецькій області  «Формування  громадянської свідомості  та систем  цінностей  здобувачів освіти  при вивченні  предмета «Захист України». Модератором заходу була Марина ВАСІЛЬЄВА, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області.

Викладач предмету «Захист України» Тодор Кавуля взяв участь у засіданні та виступив із доповіддю «Про рекомендації щодо проведення  уроку «Безпечний освітній простір (протимінна діяльність). Позитивні практики».

Дякуємо НМЦ ПТО у Чернівецькій області за чудовий захід для обміну досвідом.





вівторок, 6 травня 2025 р.

Участь у Методичному дайджесті

       У рамках Декади професійної освіти Чернівецької області 6 травня 2025 року відбувся онлайн-Методичний дайджест програм короткострокового навчання для здобуття часткових професійних кваліфікацій під назвою "Від тренінгу до практики". Учасники обмінювались досвідом, висвітлювали результати курсу дистанційних тренінгів "Розроблення освітніх програм для здобуття часткових професійних кваліфікацій у ЗП(ПТ)О". Модератором заходу виступила Людмила Білоус, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Чернівецької області.

 Від нашого ліцею в заході взяли участь педагогічні працівники: викладачі спеціальних дисциплін, майстри в/н, старший майстер, методист. Заступник директора з НВР Руслан Калетник презентував освітню програму мікро/часткових професійних кваліфікацій "Токарна обробка металів".

Щиро вдячні Навчально-методичному центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області за високий рівень організації заходу, змістовне наповнення та створення платформи для професійного зростання й обміну досвідом серед педагогічних працівників ЗП(ПТ)О.






Професійний талант року – 2025

       Активна молодь –  запорука успішного розвитку нашої країни! З метою створення умов для виявлення обдарованої молоді, розвитку соціальної активності здобувачів освіти, згідно плану спільної діяльності Департаменту освіти і науки та Навчально-методичого центру ПТО у Чернівецькій області на 2025 рік, відповідно до Положення про конкурс «Професійний талант року» в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області» 6 травня 2025 року в ліцеї було проведено І етап конкурсу «Професійний талант року – 2025».

            Учасники конкурсу Буханов Михайло (група 21), Кривий Стефан (група 11), Унгурян Анюта (група 16),  Бендик Станіслав (група 11), Крименецька Марина (група 11), Жар Віталій (група 11) представили на розгляд журі: візитну картку учасника «Дозвольте відрекомендуватися», творчу роботу «Мій заклад освіти і моя майбутня професія» з елементами майстер-класу щодо обраної професії. Кожен учасник також взяв участь в експромті «Моя позиція».

        Всі конкурсанти – молодці, гарно справились із поставленими завданнями, продемонстрували високий рівень знань та різноманіття інтересів. Успіху, натхнення, розвитку у житті!