понеділок, 20 січня 2025 р.

Чергове засідання методичної комісії загальноосвітніх дисциплін

         20 січня 2025 року в ліцеї відбулось засідання методичної комісії загальноосвітніх дисциплін. Під час чергового засідання методичної комісії був розглянутий важливий аспект навчального процесу – аналіз досягнень здобувачів освіти за перший семестр та визначення ефективних методів роботи з тими, хто має низький рівень знань.  Аналіз результатів першого семестру показав, що значна частина здобувачів освіти досягла позитивних результатів, однак знайшлися і ті, хто зазнає труднощів. Низький рівень знань пояснюється різними чинниками: нестача мотивації, особливості сімейного виховання, проблеми з здоров'я та адаптацією до нових умов навчання. Для усунення цих проблем було запропоновано ряд заходів. Також присутні склали план проведення тижня природничо-математичних дисциплін.





четвер, 16 січня 2025 р.

Методичні посиденьки

           У сучасному світі, який стрімко змінюється під впливом технологій і глобалізації, успіх у професійній діяльності залежить не лише від технічних знань та навичок, а й від здатності ефективно взаємодіяти з іншими, адаптуватися до змін і вчитися протягом життя.

І саме про навички, які необхідні для професійного розвитку особистості, говорили сьогодні, 16 січня 2025 року,  під час методичних посиденьок. Педагоги, виконуючи низку завдань, пригадали: визначення Soft Skills, Hard Skills, Meta Skills та основні їх види; поняття SPOD, VUCA, BANI світів та важливість гнучкості освіти, щоб бути орієнтованою на особистість і готовою до постійної трансформації. Ми живемо у часі «New normal». Нова «нормальність» – це вже щоденний стан, коли старі орієнтири та правила не працюють, а нові ще не вироблені. Пандемія, а тепер війна потребують змін у роботі. Тимчасовість плавно витісняє сталість. І  саме «підлаштовування» під середовище, що швидко змінюється, стало головною стратегією в новій нормальності. Викладачі та майстри виробничого навчання, як ніхто інший мають встигати за змінами, адже перед ними стоїть завдання підготовки спеціалістів, які будуть володіти як профільними знаннями, так і матимуть запас м’яких навичок, щоб бути конкурентоспроможними на ринку праці.

Учитель для школи – це те ж саме, що сонце для всесвіту. Він джерело тієї сили, яка надає руху всій машині. Остання заіржавіє у мертвому заціпенінні, якщо він не зуміє вдихнути в неї життя і рух  (А. Дістєрвег).

Школу можна удосконалювати тільки удосконалюючи кваліфікацію вчителя. Який вчитель – така школа (Ян Амос Коменський).

Відео заходу