середа, 6 листопада 2024 р.

Засідання Школи педагогічної майстерності майстрів виробничого навчання

          Школа педагогічної майстерності –  це спільнота в якій розглядаються питання  підвищення якості надання освітніх послуг, рівня педагогічної майстерності, професійних компетентностей педагогів, впровадження сучасних інноваційних освітніх технологій, формування культури методичної взаємодії та взаємопідтримки у педагогічному колективі.

6 листопада 2024 року відбулось чергове засідання Школи педагогічної майстерності майстрів виробничого навчання, яке модерував заступник директора з НВР Руслан Калетник.

Під час засідання розглядались питання:

-          Інноваційна грамотність педагога як умова розвитку його професійних компетентностей (методист Світлана Попова).

-          Сучасні підходи до організації проведення уроку виробничого навчання (заступник директора з НВР Руслан Калетник).

-          Виробнича практика – одна із форм навчання, невід'ємна складова процесу підготовки кваліфікованого робітника (старший майстер Іван Семенюк).











четвер, 31 жовтня 2024 р.

Участь у вебінарі «Шляхи підвищення ефективності роботи методичних комісій ЗП(ПТ)О»

     31 жовтня 2024 року, відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2024 рік,  відбувся вебінар для заступників директорів з навчально-методичної роботи, методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області на тему «Шляхи підвищення ефективності роботи методичних комісій ЗП(ПТ)О». Голова методичної комісії загальноосвітніх дисциплін Еріка Борошенко та методист Світлана Попова взяли участь у даному заході.

Під час вебінару розглядались питання:

«Ключові компетентності методиста закладу професійної (професійно-технічної) освіти: що потрібно для успіху?» – Микитюк Світлана Миколаївна, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області.

 «Координація роботи методичних комісій: методист як лідер і організатор»  –Вишневська Світлана Андріївна, методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області.

«Презентація досвіду роботи методичних комісій Чернівецького вищого комерційного училища ДТЕУ» – Долгорук Алла Василівна, методист Чернівецького вищого комерційного училища ДТЕУ.

«Презентація досвіду роботи методичної комісії загальноосвітніх дисциплін ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей» – Борошенко Еріка Ярославівна, голова методичної комісії загальноосвітніх дисциплін ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей». 









вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Чергове засідання методичної комісії загальноосвітніх дисциплін

        29 жовтня 2024 року в ліцеї відбулось чергове засідання методичної комісії загальноосвітніх дисциплін. Тема засідання: «Гармонійний розвиток молодої людини». Члени методкомісії проаналізували результати контрольних замірів базової середньої школи та обговорили заходи щодо ліквідації в прогалинах у знаннях здобувачів освіти. Викладач Еріка Борошенко прозвітувала про проведений День української писемності та мови, перший етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика, заходи до 190-річниці від дня народження Юрія Федьковича.

Члени методичної комісії обговорили та схвалили план проведення тижня суспільно-гуманітарних дисциплін.






четвер, 24 жовтня 2024 р.

Інноваційна грамотність педагога як умова розвитку його професійних компетентностей

   24 жовтня 2024 року в ліцеї відбулось засідання Школи педагогічної майстерності викладачів на тему «Інноваційна грамотність педагога як умова розвитку його професійних компетентностей». Ми живемо в часи стрімкого розвитку технологій і глобальних змін в освіті, що потребує від викладача, майстра виробничого навчання не тільки високої професійної підготовки, а й готовності до впровадження нових підходів у своїй роботі. Під час зустрічі педагоги пригадали: що  таке інноваційна грамотність, чому інноваційна грамотність важлива для педагога, як інноваційна грамотність впливає на розвиток компетенцій педагога, інструменти розвитку інноваційної грамотності  (методист Світлана Попова). Були розглянуті питання (з власного досвіду):

-          Платформа «Світ професій» – цифровий ресурс для ознайомлення з сучасними навчальними матеріалами, відеоресурсами інших країн, обміну між собою досвідом і професійними здобутками (викладачі Богдан Бігальський, Анатолій Попов).

-          Навчання на онлайн-тренінгах з курсу «Створення якісного контенту для підготовки кваліфікованих робітників» – як одна з умов формування інноваційної компетентності педагога (Еріка Борошенко).














четвер, 17 жовтня 2024 р.

Про навчання педагогічних працівників

 Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2024 рік, з 23 жовтня 2024 року розпочнуться онлайн-тренінги з курсу «Створення якісного контенту для підготовки кваліфікованих робітників».   В межах курсу передбачено проведення 8-ми навчальних вебінарів та консультацій для формування компетентностей педагогічних працівників щодо створення якісного контенту за допомогою сервісу Canva та генеративних моделей штучного інтелекту. Навчання буде відбуватися один раз на тиждень (щосереди) з 16:00 до 18:00 з 23.10.2024 по 11.12.2024 на платформах Microsoft Teams та Google Classroom. Протягом навчання здійснюється онлайн-кураторство у чаті Viber. Сертифікація учасників відбувається після обов’язкового виконання практичних завдань за всіма темами. Загальний навчальний обсяг — 50 академічних годин (1,6 кредиту ЄКТС).

 Реєстрація слухачів курсу за покликанням:

https://forms.gle/7N85nPzmqHX2XKBy9



четвер, 10 жовтня 2024 р.

Участь у вебінарі «Комунікативні навички методиста закладу професійної (професійно-технічної) освіти»

 10 жовтня 2024 року, відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2024 рік, на платформі MS Teams відбувся вебінар «Комунікативні навички методиста закладу професійної (професійно-технічної) освіти». 

Методист ліцею Світлана Попова взяла участь у даному заході. Під час вебінару присутні ознайомились з комунікативними компетентностями, цифровими інструментами та використанням ШІ у роботі методиста для підвищення ефективності комунікації.







пʼятниця, 4 жовтня 2024 р.

Зі святом!

 Шановні колеги, освітяни! Прийміть найщиріші вітання до професійного свята – Дня працівника освіти! Бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпних творчих сил, добробуту, наснаги, мужності та терпіння заради майбутнього нашої України!



четвер, 12 вересня 2024 р.

Другий день роботи онлайн-платформи

            12 вересня 2024 року продовжила свою роботу онлайн-платформа педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької  області з питань організації освітнього процесу у закладах професійно-технічної освіти.

В рамках другого дня відбулось пленарне засідання «Позитивні практики: забезпечення педагогічних умов формування конкурентоздатних фахівців у ЗП(ПТ)О в 2024/2025 н.р.». Модератором заходу була директорка НМЦ ПТО у Чернівецькій області Світлана Миколаївна Микитюк.

Педагогічні працівники ліцею долучились до роботи засідання, зокрема т.в.о. директора ліцею Руслан Калетник був спікером заходу і виступив із доповіддю «Особливості системи фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі як основа успішного виступу на Всеукраїнських змаганнях».

Цього ж дня педагоги ліцею долучились до секційних засідань за певними спрямуваннями. Наша колега викладач Еріка Борошенко була спікером на  секційному засіданні викладачів української мови і літератури (модератор методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області Алла Кочурко) та виступила з доповіддю «Цифрові технології у діяльності педагога (з досвіду участі у тренінгових програмах НМЦ ПТО)».








 

середа, 11 вересня 2024 р.

Участь у онлайн-платформі

          Відповідно до спільного плану роботи Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА (ОДА) та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області 11 вересня 2024 року розпочала свою роботу дводенна онлайн-платформа педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької  області з питань організації освітнього процесу у закладах професійно-технічної освіти «Пріоритетні напрями організації освітнього процесу у закладах професійної (професійно-технічної) світи в умовах воєнного стану 2024/2025 н.р.».

В рамках першого дня відбулось пленарне засідання «Науковий супровід освітнього процесу в ЗП(ПТ)О». Модератором заходу була директорка НМЦ ПТО у Чернівецькій області Світлана Миколаївна Микитюк.

Педагогічні працівники ліцею долучились до роботи засідання. Захід виявився надзвичайно актуальним і інформативним, відзначився високим рівнем організації. Завдячуючи професіоналізму спікерів учасники збагатили свої знання із стратегічного управління навчальним процесом в умовах складних викликів сучасності.  Дякуємо організаторам та спікерам! Всім здоров’я, натхнення, Миру!