вівторок, 27 лютого 2018 р.

Засідання "Школи професійної майстерності викладачів"

       Педагогічна майстерність – це високе мистецтво навчання і виховання, що постійно  удосконалюється, доступне кожному педагогу, в основі якого лежать професійні знання, уміння і здібності.

А.С. Макаренко
           
     27 лютого 2018 року в ліцеї відбулось чергове засідання «Школи професійної майстерності викладачів», яке провів заступник директора з НМР Калетник Р.В. Засідання проводилось у формі круглого столу. Розглядались такі питання:
- Роль комплексно-методичного забезпечення кабінету у підвищенні ефективності уроку (доповідачі – викладач спецдисциплін Кавуля Т.Л. та викладач біології і хімії Козак С.М.);
- Педагогічне новаторство. Модель вчителя-новатора (методист ліцею Попова С.М.);
- Мотивація учнів (викладач іноземної мови Бучацька Л.І.);
- Використання прийомів навчальної діяльності, що формують в учнів інтерес до вивчення предмета, активізують їх навчально-пізнавальну діяльність (заступник директора з НМР Калетник Р.В.).
   Така форма методичної роботи вже стала традиційною в ліцеї. Присутні активно включились в обговорення, обмінялись думками. Виступи доповнювали мультимедійні презентації та відеоролики.











четвер, 22 лютого 2018 р.

Вітаємо колегу!


Ознайомитись із розробкою уроку можна в газеті "Освіта Буковини" № 7 від 16 лютого 2018 року.

Вітаємо колегу!


Ознайомитись із розробкою уроку  можна в газеті "Освіта Буковини" № 7 від 16 лютого 2018 року.

Вітаємо колегу!


Ознайомитись із статтею можна в газеті "Освіта Буковини" № 7 від 16 лютого 2018 року.

Від атестації до атестації

        Сьогодення вимагає творчого педагога. До творчості педагога спонукає сьогоднішній учень – розвинена й нестандартна особистість, вимоглива до свого наставника. Творчість педагога виявляється, насамперед, у прагненні й умінні постійно вдосконалювати свою педмайстерність, відкидати застарілі, знаходити нові, більш досконалі методи практичної реалізації вимог часу, творчо застосовувати надбання передового досвіду.
            Творчий звіт педагогічних працівників – альтернативна форма оцінки професіоналізму та результативності роботи, одна з форм дослідження та аналізу своєї роботи протягом міжатестаційного періоду.

            Сьогодні, 22 лютого 2018 року, у ліцеї відбувся творчий звіт «Від атестації до атестації» педагогічних працівників, які атестуються у 2017-2018 навчальному році. Своїм досвідом, думками та планами на майбутнє поділились: викладач зарубіжної літератури Танас Н.І., майстри виробничого навчання Геряк Я.М., Куцак Н.С., Осачук Ш.Г., Сеник Б.П. Творчо і змістовно, на основі мультимедійних портфоліо, відеопрезентацій представили систему своєї роботи викладач спецтехнології Геряк Г.Т., майстри виробничого навчання Скляренко О.Т., Харіна М.І., викладач фізичного виховання Грищук А.С. та викладач загальнопрофесійної підготовки Попова С.М.











середа, 21 лютого 2018 р.

Як ми говоримо

На все впливає мови чистота:
Зір глибшає, і кращають уста.
Стає точнішим слух, а думка гнеться.
Як вітром розколихані жита.
Д.Павличко
            Пам’ятаймо, що правильно й чисто говорити своєю мовою може кожен, аби тільки було бажання. Це обов’язок кожної культурної людини.
        З нагоди Міжнародного дня мови, в ліцеї, викладачем української мови і літератури Борошенко Е.Я., було проведено лінгвістичну гру «Як ми говоримо».
        Еріка Ярославівна поставила перед собою мету – спонукати учнів розвивати власне мовлення, збагачувати словниковий запас; пробудити почуття національної гідності, гордості за свою мову.

      У мовній грі взяли участь учні другого курсу 26 та 27 навчальних груп. Вони продемонстрували глибокі знання, були активними, чесними, шанобливими, красномовними, уважними до свого мовлення й мовлення інших.












пʼятниця, 16 лютого 2018 р.

Математика - це цікаво!

          Наш час – це час змін. Суспільство зацікавлене у людях високого професійного рівня і ділових якостей, спроможних творчо мислити та приймати нестандартні рішення. У формуванні багатьох якостей людини велику роль відіграє вивчення точних наук.
            Сьогодні, 16 лютого 2018 року, відкритим уроком з математики, який провела викладач Федірчик Л.Я,  в групі № 31, що навчається за професією «Електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ», в ліцеї завершився тиждень природничо-математичних дисциплін. Тема уроку: «Поняття про теорію ймовірностей. Основні поняття теорії ймовірностей. Ймовірність події». Під час уроку викладач з учнями, використовуючи знання основних понять теорії ймовірностей, спробували передбачити виграш і перевірити, чи варто брати участь у деяких іграх.
            З цією метою було створено чотири групи, які дослідили та презентували такі питання:
-  «Історики» –  матеріали про виникнення теорії ймовірностей;
- «Дослідники» –  подію випадання «Герба» при підкиданні монети;
 - «Теоретики» – основні поняття теорії ймовірностей;
-  «Практики» –  підготували одногрупників до розв’язування задач.

            Урок викликав позитивні емоції, підвів до самостійних висновків та узагальнень, збагатив світогляд та інтелект учнів.














четвер, 15 лютого 2018 р.

Засідання методичної комісії водіїв автотранспортних засобів

     15 лютого 2018 року в ліцеї відбулось засідання методичної комісії водіїв автотранспортних засобів. Тема засідання: «Слідкуємо за змінами правил дорожнього руху». Голова методичної комісії Якубович І.О. наголосив на тому, як важливо викладачам, майстрам в/н з практичного водіння слідкувати за нововведеннями для учасників дорожнього руху. Одним із питань засідання був творчий звіт колег, що атестуються. Про свої здобутки протягом міжатестаційного періоду розповіли майстри виробничого навчання з практичного водіння Каланча В.Г., Вівсяник І.В., Куцак Н.С. У роботі засідання взяли участь заступник директора з НВР Семенюк І.С., заступник директора з НМР Калетник Р.В та методист Попова С.М.