вівторок, 24 січня 2017 р.

Курси - основна складова частина підвищення педагогічної майстерності і фахової кваліфікації

        Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників є основною складовою частиною підвищення їх педагогічної майстерності і фахової кваліфікації. Під час курсів педагогічні працівники вдосконалюють свій освітній рівень та професійну підготовку внаслідок поглиблення, розширення і оновлення загальнонаукових, спеціальних знань та вмінь.

       24 січня 2017 року майстри виробничого навчання Босюк В.С., Харіна М.І., Куцак Н.С., Осачук Ш.Г., Вівсяник І.В. та викладачі Геряк Г.Т. і Попова С.М. нашого ліцею, опрацювавши рекомендовану літературу та інформаційні джерела, виконавши випускну роботу та практичне завдання, прибули на підсумкову сесію курсів, які проводились при Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області. Педагогічні працівники ліцею успішно справились з вихідним тестуванням та отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.





середа, 11 січня 2017 р.

Творчий педагог – запорука формування випускника 21-го століття

        Професійна справа вимагає, щоб кожний педагогічний колектив був творчим, таким, в якому кожна індивідуальна особистість могла би проявитись і розвинутись в процесі навчально-виховної діяльності, збагативши її та отримавши підтримку всіх своїх пошуків і починань.
            «Творчий педагог – запорука формування випускника 21-го століття» – саме такою була тема семінару з елементами тренінгу, організованого методистом ліцею, який відбувся 11 січня 2017 року. Творчий педагог вносить новизну, оригінальність у свою щоденну роботу. Модель сучасного педагога передбачає готовність до застосування нових освітніх ідей, здатність постійно навчатися, бути в постійному творчому пошуку. Ці якості формуються в щоденній педагогічній праці. Своїм досвідом поділились: викладач математики Федірчик Л.Я. «Креативність викладача як умова підвищення творчості учня»; викладач охорони праці Пронькова О.І. «Використання методу case-study на уроках охорони праці»; викладач спецдисциплін Скляренко О.Т. «Розвиток творчих здібностей учнів»; викладач фізичного виховання Грищук А.С. «Психологічно-емоційне налаштування учня для досягнення поставленої мети і завдань».
          Методистом було запропоновано вправи: «Знайомство» сприяла невимушеній атмосфері, а виконавши вправу «Моє бачення творчого педагога» учасники, працюючи в групах, окреслили портрет творчого педагога. Цікавими були психогеометричний тест та тест виявлення індивідувально-типологічних відмінностей, які провели Федірчик Л.Я. та Грищук А.С. Гра-рухавка «Фізкультхвилинка» під керівництвом Антоніни Семенівни підняла емоційний настрій учасників. Переглянуті відео: «Новий погляд на систему освіти», «Паросток», «Все в твоїх руках», «Креативність як стиль життя», «10 тисяч годин» доповнили виступи та надихнули на роздуми присутніх.
      Заступник з навчально-методичної роботи Калетник Р.В. виступом на тему «Поради педагогу для навчання учня 21-го століття» завершив роботу семінару.
           
Двадцять перше століття
Нам виклик кидає у всьому:
Устигнути б юним до повноліття,
Збагнути, як жити в суспільстві новому.

Традиційна система уже застаріла,
В морі життєйськім бракує шторму,
Молодь часу нового дозріла
І вимагає в освіті реформу.

Новаторський досвід, креативна система,
Комунікація, компетентність,
Творчий стиль мислення  - і знову проблема:
Не загубити б інтелігентність.

Найкращі ідеї, думки, відкриття,
Зібрати докупи й донести дитині,
Нетрадиційні, складні завдання
Стоять перед педагогами нині.

Людмила  Воронич
учитель фізики ЗОШ І-ІІІ ст. с. Тур’я-Ремета  Перечинського району